Strona główna Wydarzenia Finał Kilometrów Dobra już w niedzielę!

Finał Kilometrów Dobra już w niedzielę!

0

Dobroczynna Kampania „Kilometry Dobra” już po raz szósty połączy ludzi z całej Polski. Wszystkie biorące udział organizacje już teraz walczą o swoje marzenia i o pierwsze miejsce w rankingu na www.kilometrydobra.pl. W ten weekend będą układać tysiące złotówek, aby przygotować się do próby bicia rekordu Guinnessa, a także udowodnią, że dobro da się zmierzyć. W akcji uczestniczy świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

PSONI Koło w Świdnicy zaprasza już w najbliższą niedzielę na świdnicki stadion OSiR od godz. 13.00. Wszyscy będziemy bić kolejny rekord w układaniu złotówek – zachęcają organizatorzy. Do tej pory udało się zebrać 25 tysięcy złotych. To wciąż stanowczo za mało na realizację marzenia – budowy ośrodka rehabilitacyjnego przy ul. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

Kilometry Dobra to ogólnopolska akcja filantropijna, w której udział bierze kilkadziesiąt organizacji społecznych z całego kraju. – To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.–komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect. Oprócz Zespołu Perfect, wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokaliści Witold Paszt, Tomasz Organek, Stanisław Sojka, reprezentant Polski, Bartosz Kapustka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Mariusz Kałamaga i wiele innych.

Finał kampanii zaplanowano na weekend 1-2 czerwca. W tych dniach Kilometry Dobra będąm.in. w Przemyślu, Korczynie, Jarosławiu, Siedlcach, Krakowie, Bytomiu, Juszczynie, Olsztynie, Węgrowie, Łęcznej, Choczewie, Zamościu, Radziechowach, Świdnicy, Starym Mieście, Tarnowie i Szczecinie. Wspólnie będziemy bić rekord w układaniu szeregu monet, który od 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. To jedyna kampania, w której można zobaczyć na własne oczy każdą zebraną złotówkę, choć są ich setki tysięcy.

/opr.red/