Strona główna 0_Slider Rusza sezon na kąpieliskach. Otwarcie świdnickiego basenu w sobotę

Rusza sezon na kąpieliskach. Otwarcie świdnickiego basenu w sobotę

0

15 czerwca otwarty zostanie basen odkryty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. Tego samego dnia udostępnione zostanie kąpielisko w Strzegomiu.

Na razie dla kąpiących udostępnione będą brodzik oraz niecka nr 2 i 3. Na możliwość korzystania ze wszystkich niecek trzeba będzie poczekać do przełomu czerwca i lipca – tłumaczy Przemysław Grzyb ze świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Basen będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Za całodzienny bilet normalny trzeba zapłacić 6, a za ulgowy 4 złote. Bilet rodzinny (2 rodziców/opiekunów i jedno dziecko lub jeden rodzic/opiekun i dwoje dzieci) – 12 złotych. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych nieckach 3 i 4 kosztuje odpowiednio 4 i 3 złote. Dziecko do lat 7 wchodzą na basen w ramach ważnego biletu rodzica/opiekuna. W ofercie znalazły się również promocje dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny, Świdnickiej Karty Seniora oraz karnety dziesięciowejściowe.

Również w sobotę, 15 czerwca o godzinie 10.00, nastąpi otwarcie letniego sezonu w kompleksie basenów odkrytych w Strzegomiu. Na gości kąpieliska czekać będą: duży basen o wymiarach 50 m długości i 20 m szerokości, wyposażony w dwie trampoliny – jedna mająca 3 m wysokości, a druga – 1 m, 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Baseny mają podgrzewaną wodę.

Z kolei na 19 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, planowane jest otwarcie kąpieliska w Świebodzicach. Obecnie trwają przygotowania do jego uruchomienia. Podobnie wygląda sytuacja na basenie w Dobromierzu, który powinien zostać udostępniony mieszkańcom jeszcze w czerwcu.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPracownicy obsługi wywalczyli podwyżki. Jutro decyzja w sprawie zmian w budżecie
Następny artykułPociągiem przez Sobótkę do Wrocławia od 2021 roku? Podpisano umowę