Strona główna 0_Slider Pociągiem przez Sobótkę do Wrocławia od 2021 roku? Podpisano umowę

Pociągiem przez Sobótkę do Wrocławia od 2021 roku? Podpisano umowę

10

Blisko 200 mln złotych pochłonie rewitalizacja linii ze Świdnicy do Wrocławia przez Sobótkę. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na realizację prac, dzięki którym podróż do stolicy województwa – w zależności od liczby przystanków – zajmie około 60-80 minut.

W ramach prac przebudowany zostanie peron nr 1 na stacji Świdnica Przedmieście, a pod nadzorem konserwatora przeprowadzony zostanie remont drewnianej wiaty

Umowa zawarta z firmami Schweerbau GmbH i SBM sp. z o.o. zakłada zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Świdnica Przedmieście, wraz z linią 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto. – Linia przebiega przez Sobótkę Zachodnią, dlatego z odnowionej trasy z pewnością skorzystają turyści, wyjeżdżający w rejon masywu Ślęży – zapewnia Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Na 14 przystankach między Wrocławiem a Świdnicą lepszy standard obsługi zapewnią wybudowane nowe, wygodne perony odpowiednio oświetlone i oznakowane. Obiekty umożliwią dostęp do pociągów wszystkim podróżnym, bez względu na możliwości ruchowe. Po pracach tory, obiekty i urządzenia sterowania na 60 km odcinku umożliwią przejazd pociągów z prędkością 80-100 km/godz. Poziom bezpieczeństwa zwiększy przebudowa 39 przejazdów kolejowo-drogowych – wylicza planowane zmiany Siemieniec.

Jak dodaje, w 2019 roku zaplanowano realizację prac na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Miasto. Kolejne roboty, między Sobótką Zachodnią a Wrocławiem Głównym będą wykonywane w roku następnym. Zakończenie całej inwestycji powinno nastąpić na przełomie lat 2020/2021.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRusza sezon na kąpieliskach. Otwarcie świdnickiego basenu w sobotę
Następny artykułMłodzież z wizytą w Czechach