Strona główna 0_Slider Procesje przejdą przez Świdnicę. Gdzie będą utrudnienia?

Procesje przejdą przez Świdnicę. Gdzie będą utrudnienia?

0

Boże Ciało to ważne święto dla katolików. Tego dnia wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W procesjach z Najświętszym Sakramentem wierni i duchowni przejdą między ołtarzami ustawionymi w okolicach świątyń. Kierowcy muszą się przygotować na chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

W Polsce święto Bożego Ciała obchodzi się w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Udział w procesji traktowany jest jako publiczne wyznanie wiary. W tym roku święto wypada 20 czerwca.

Największa procesja z parafii katedralnej i parafii pw. św. Józefa odbędzie się w centrum Świdnicy. Orszak procesyjny wyruszy po mszy św. pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca zaplanowanej na godz. 10.00 w świdnickiej katedrze. W godz. od 10.45 do 12.30 wierni i duchowni przejdą od pl. Jana Pawła II ul. Daleką, Pułaskiego przez Rynek,  Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa.

Na Zarzeczu procesja parafii pw. Miłosierdzia Bożego ruszy po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Tradycyjnie dwa ołtarze ustawione będą na os. Zarzecze i dwa na os. Kolonia. Procesja rozpocznie się o godz. 9.40 i poprowadzona zostanie ulicami – Rolniczą, Kopernika, Przemysłową, Reja, Wileńską i Mazowiecką. Jej zakończenie nastąpi około 11.45.

Uroczyste nabożeństwo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 9.00. Procesja rozpocznie się około godz. 10.00. Wierni przejdą ulicami: Leśną, Świętojańską i Wałbrzyską.

Na osiedlu Zawiszów procesja z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy po mszy św. o godz. 10.00. Wierni przejdą ulicami: Śmiałego, Krzywoustego, Stęczyńskiego, Pobożnego, Łokietka, Długosza, Śmiałego i z powrotem do kościoła.

Na Osiedlu Młodych procesja z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyruszy około godz. 10.00 tuż po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Jej trasa będzie wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Marcinkowskiego, E. Plater i Waryńskiego. Zakończenie procesji nastąpi około godz. 11.00.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy procesja rozpocznie się po mszy św. o godz. 10.00. W godz. od 10.50 do 12.30 przejdzie ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Krótką i Pustą.

/opr. red./