Strona główna 0_Slider Dni Jaworzyny rozpoczęte!

Dni Jaworzyny rozpoczęte! [FOTO]

0

Taneczne rytmy przyciągnęły w piątek setki osób na stadion miejski w Jaworzynie Śląskiej. Atrakcji nie zabraknie także podczas drugiego dnia tegorocznego święta miasta.

Dni Jaworzyny Śląskiej rozpoczęły się koncertem zespołu Luna Park, który wystąpił w rytmach muzyki pop-funk z elementami tradycyjnego rocka i fusion-jazz. Wieczór pierwszego dnia imprezy tradycyjnie upłynął przy dźwiękach popularnej muzyki rozrywkowej i disco-polo. Koncerty zespołów „Letni Chamski Podryw” i „Na Pełnej” rozbawiły publiczność parodiami znanych muzycznych utworów, które cieszą się szczególną popularnością, zdobywając miliony wyświetleń na portalu YouTube. Gwiazdą piątkowego wieczoru był zespół MIG – czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy, którzy tworzą własne autorskie utwory, dodając do nich żywe instrumenty jak chociażby saksofon. Zespół znany jest z takich piosenek jak: „Miód malina”, „Lalunia”, „Wymarzona” czy „Będę przy tobie”.

W sobotę, na drugi dzień obchodów Dni Jaworzyny Śląskiej zaplanowano m.in. występ Stefano Terrazzino znanego nie tylko jako doskonałego tancerza, ale także jako świetnego wykonawcę włoskich piosenek. Piosenkarz wystąpi około godziny 18.30. W tanecznym klimacie publiczność utrzymają pokazy przygotowane przez formację Maraquja, a zaraz potem na jaworzyńskiej scenie z największymi przebojami legendarnej grupy BONEY M wystąpi zespół Babylon, którego muzycy pochodzą m.in. Kamerunu i Republiki Konga. Na zakończenie świętowania przewidziana jest zabawa taneczne przy akompaniamencie zespołu „Maximuz”.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński