Strona główna 0_Slider Za nami V Świdnicka Noc z Biologią

Za nami V Świdnicka Noc z Biologią [FOTO]

0

Klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zamieniły się w sale wykładowe, a studenci i pracownicy naukowi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego poprowadzili dla świdnickich uczniów serię niekonwencjonalnych spotkań z nauką w ramach V edycji Świdnickiej Nocy z Biologią.

Tegoroczna edycja wydarzenia, odbywająca się pod hasłem „Przyroda–Nauka–Zdrowie”, rozpoczęła się 7 czerwca o godzinie 15.00 uroczystym przywitaniem uczniów przez dyrektora i przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie młodzi biolodzy przeszli do sal, gdzie czekały na nich warsztaty, wykłady, gry i konkursy o zróżnicowanej tematyce.

Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych, doktorantów i studentów z kół naukowych Wydziału Nauk Biologicznych UWr uczniowie mogli m.in. poznać najnowszą metodę walki z bakteriami lekoopornym, dowiedzieć się czym jest hortiterapia, biologia konserwatorska, a także czy plastik to jedyny problem Ziemi. W ramach zajęć warsztatowych uczestnicy Nocy z Biologią mogli się też dowiedzieć o niebezpiecznych dla zdrowia człowieka pasożytach, dla których ludzkie ciało to istny labirynt przeszkód. Wspólne zajęcia potrwały do godziny 21.00.

W piątej edycji Świdnickiej Nocy z Biologią wzięło udział ponad 220 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych ze Świdnicy, a także Witoszowa, Pszenna, Jaworzyny Śląskiej i Marcinowic. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego, Wydziały Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Noc z Biologią została dofinansowana ze środków powiatu świdnickiego.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDni Jaworzyny rozpoczęte! [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ulica Bolesława Chrobrego