Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Podziwianie zabytkowych pojazdów i lotniczych maszyn podczas pikniku w Świebodzicach, koncert w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych lub biesiadowanie z zespołami folklorystycznymi, a może udział w turnieju piłki plażowej? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

LOTTO Strzegom Horse Trials (czwartek-niedziela)

Ponad 400 koni na starcie, 10 tras crossu, wybitni jeźdźcy z czołówki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz emocjonująca walka o Puchar Narodów – zawody LOTTO Strzegom Horse Trials już od czwartku trwają na hipodromie w Morawie.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazwany jest także jeździeckim triatlonem. To jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych, podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody. Przez cztery dni jeździeckie pary z 22 krajów zmierzą się w 12 konkursach różnym stopniu trudności – w tym w konkursie Pucharu Narodów, najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce. Cykl pucharowy ruszył w maju w Wielkiej Brytanii, w Strzegomiu rozstrzygnie się trzecia runda z serii.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Sobota, 29.06.2019
8.00-18.00 – Skoki – konkursy międzynarodowe i krajowe,
10.00-17.30 – Cross – konkursy międzynarodowe, w tym konkurs Pucharu Narodów.

Niedziela, 30.06.2019
8.00-18.00 – Skoki – konkursy międzynarodowe i krajowe, w tym konkurs Pucharu Narodów,
10.00-15.00 – Cross – konkursy międzynarodowe i krajowe.

Debiut Eko-targowiska w Pszennie (sobota)

29 czerwca o godzinie 7.00, na terenie boiska sportowego przy ulicy Kolejowej 1 w Pszennie działalność zainauguruje pierwsze w gminie Świdnica eko-targowisko.

Uprawnionymi do prowadzenia handlu na targowisku będą osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogące uczestniczyć w obrocie handlowym: producenci produktów rolnych, producenci produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MOL), wytwórcy wyrobów rzemieślniczych (przy czym sprzedawane wyroby powinny pochodzić z gospodarstwa lub samodzielnie pozyskane np.: zioła, kwiaty, elementy przyrody nieożywionej). W przypadku rzemiosła użytkowego wykonane przedmioty muszą być wykonane z wykorzystaniem naturalnych surowców.

Piknik lotniczy w Świebodzicach (sobota-niedziela)

Urząd Miejski w Świebodzicach oraz świebodzickie Towarzystwo Lotnicze zapraszają w najbliższy weekend 29-30 czerwca na piknik lotniczy. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Głowa do góry”. Na gminne lądowisko będzie można dotrzeć bezpłatnymi autobusami.

W programie znalazły się: przylot i ekspozycja śmigłowców Mi-8/Mi-17 oraz Robinson R22, konkurs skoków spadochronowych, wystawy wojskowego sprzętu radiolokacyjnego i pojazdów wojskowych, a także część bufetowa i strefa zabaw dla najmłodszych. W tym roku impreza została wzbogacona o część kulturalną w postaci koncertu Przemysława Majewskiego.

Świebodzicki Zlot Pojazdów Zabytkowych (sobota)

Wystawa Żarów 1950-1980 na fotografiach (sobota)

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na plenerową wystawę zdjęć, przedstawiających przestrzeń miejską Żarowa, z okresu 1950-1980.

Plenerowa wystawa fotografii „Żarów 1950-1980” to: wernisaż wielkoformatowy fotografii, poświęconych wybranym punktom miasta, które pod wpływem czasu zmieniły swój wygląd lub całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. Otwarcie wystawy nastąpi 29 czerwca 2019 roku. Ekspozycja będzie dostępna 24h/dobę, na placu przed Nefrytem do 13 lipca.

Boleścińska Biesiada (sobota)

W sobotę, 29 czerwca od godz. 15.00 na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się Boleścińska Biesiada. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Już od godziny 15.00 na najmłodszych czekać będą gry i zabawy z animatorami. Na godzinę 16.00 planowane jest rozpoczęcie turnieju siatkówki plażowej oraz piłki nożnej do lat 13.

Z kolei o godzinie 19.00 odbędzie się zabawa taneczna pod chmurką przy muzyce na żywo.

Festyn na powitanie lata w Kalnie (sobota)

Moc atrakcji czekać będzie na gości festynu w Kalnie. W programie znalazły się:

– 16.00 – turniej piłkarski dla dzieci w wieku szkolnym (I-VII klasa), rozgrywany w zespołach 6+1 – każdy z każdym 2×15 min,
– 18.00 – OSP Kalno Dzieciom – zawody dla dzieci i pokazy OSP,
– darmowy basen z kulami wodnymi, stoisko malowania twarzy, stragan z zabawkami i balonami z helem oraz letnia kawiarenka z ciastem naszych gospodyń, sezonowe owoce, kompot, kawa, herbata, ognisko z kiełbaskami, kaszanką i ziemniakami,
– wieczorem festyn dla dorosłych.

26. Świdnickie Noce Jazzowe: Opal Ocean (sobota)

Koncert sensacji muzycznej ostatniego sezonu OPAL OCEAN (Australia / Nowa Zelandia). Duet Alex Champ i Nadav Tabak zagra w ramach 26. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

Duet gitar akustycznych przekracza granice gatunków, łącząc ze sobą technikę jazzu, rocka i flamenco, aby stworzyć własną epicką ścianę dźwięku.

Koncert odbędzie się 29 czerwca o godzinie 19.30 w patio Restauracji “Rynek 43” (w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali teatralnej ŚOK). Wstęp wolny.

Turnieje piłki plażowej w Świdnicy (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na cykl trzech turniejów siatkówki plażowej w sezonie 2019. Zawody mają charakter amatorski, w których może wziąć udział każdy, kto zapisze się na liście startowej. Dla najlepszych par w kategoriach kobiety-open, mężczyźni-open (1-4 miejsce) przewidziano talony na sprzęt sportowy.

Pierwszy turniej odbędzie się 30 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 na boiskach ŚOSIR ul. Śląska 35. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9.30 na boiskach ŚOSIR. Więcej na stronie OSiR.

IX Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą (niedziela)

30 czerwca 2019 roku Kątki już po raz dziewiąty będą gospodarzami dużego wydarzenia folklorystycznego w gminie Marcinowice. Na zaproszenie zespołu Akacjowe Śpiewule na scenie zaprezentują się zespoły ludowe z całego regionu, a wśród nich: A to Heca, Aster, Cicha Woda, Jaworzynianie, Katarzynki, Kądziołeczka, Listek Koniczyny, Uciechowianki, Polanie i gospodarze wydarzenia czyli Akacjowe Śpiewule.

Zespoły w barwnych prezentacjach wykonają utwory, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi muzyki ludowej. Uświetnieniem wydarzenia będzie koncert galowy Zespołu Tanecznego „Krąg” w autorskim programie „Mozaika Polska”. Na odwiedzających czekają atrakcje towarzyszące – zabawy dla najmłodszych, pyszne swojskie jedzenie, wspólna biesiada i zabawa taneczna.

II Dzień Otwarty w OSP Dobromierz (niedziela)

Strażacy z OSP Dobromierz zapraszają na II dzień otwarty, który odbędzie się 30 czerwca 2019 roku (niedziela), w godzinach od 15.00 do 19.00.

Na uczestników czekają liczne atrakcje, m.in: oprowadzenie po remizie, słynny już tor przeszkód, pokazy sprzętu, liczne konkursy plastyczne, quad z OJRG Bolków i wiele innych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRuszyła przedsprzedaż biletów na premierowe pokazy filmu „Król Lew”
Następny artykułNiemcy prowadzą w Pucharze Narodów