Strona główna Sport Jeździectwo Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów

Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów

0

Reprezentacja Niemiec uzyskała najlepszy rezultat w zakończonej w piątek w próbie ujeżdżenia, w prestiżowym konkursie Pucharu Narodów w WKKW podczas zawodów Lotto Strzegom Horse Trials. Drugą pozycję zajmują Holendrzy, a trzecią Szwedzi. W konkursie rywalizuje osiem drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Holender Tim Lips na koniu Bayro. – Miałem bardzo dobre odczucia. Na paru ostatnich zawodach, w których startowałem Bayro zawsze był świetny w ujeżdżeniu. Czułem się pewnie wjeżdżając na arenę. Bayro ponownie pokazał jak dobrym jest koniem – podsumował swój występ Tim Lips. – Jutrzejszy cross jest wymagający i z wieloma kombinacjami. Musimy zachować pełne skupienie aż do ostatniej przeszkody. Na drugiej pozycji jest Niemiec Michael Jung na fischerChipmunk FRH, ze stratą zaledwie 0,2 pkt. karnego w stosunku do lidera. Trzecie miejsce zajmuje jego rodak Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida.

Polacy uplasowali się na ósmym miejscu. Najlepszy rezultat w polskiej ekipie i 15. miejsce w stawce 55 startujących zawodników uzyskał Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix. Tuż za nim ze stratą 0,10 pkt. jest Jan Kamiński na Seniorze. – Jestem bardzo zadowolony, większość przejazdu przebiegała tak, jak to zaplanowałem. Niestety lotne zmiany nogi nie są mocną stroną tego konia, on zawsze bardzo się na nie „gotuje” i od razu chce wyskakiwać w powietrze. Jedną zmianę udało mi się troszeczkę spowolnić, w drugiej niestety wyskoczył, co spotkało się z dużą rozbieżnością w ocenach od sędziów – podsumował Kamiński.

W piątek zakończyły się wszystkie próby ujeżdżenia, a pozycje liderów zdominowali Niemcy. W „dwóch długich gwiazdkach” prowadzi Beeke Jankowski na Eddie Weld. W konkursach w krótkim formacie, w „dwóch gwiazdkach” najlepszy wynik uzyskał Dirk Schrade na klaczy Dajara 4, a w trzech gwiazdkach – para Michael Jung i Creevagh Cooley.

Równolegle na czworobokach rywalizowali zawodnicy startujący w konkursach krajowych. W klasie 2* pierwszą lokatę objęła Daria Kobiernik na koniu Chodów, zawodniczka prowadzi również w klasie 1* na Tangerze oraz w LL na Polagris. W klasie L najlepszy wynik uzyskała Weronika Król na Greenline. W konkursie CCIP2*-L w kategorii kucy młodzi zawodnicy zmierzyli się na crossie. Najlepszy wynik należy do Włoszki Camilli Luciani na Morelands Affair.

Ujeżdżenie, pierwszy test jeździeckiego triatlonu to dopiero przedsmak emocji jakie czekają na kibiców podczas crossu. W sobotę i w niedzielę po raz pierwszy jeźdźcy będą rywalizowali aż na 10 trasach o łącznej długości ponad 37 kilometrów, a najdłuższa z nich mierzy 5700 metrów. Stanie na nich ponad 200 przeszkód o maksymalnej wysokości 120 cm.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułDolnośląscy piłkarze sięgnęli po mistrzostwo Europy!