Strona główna 0_Slider Były prezes posłem, wiceprezes odwołany. Zmiany we władzach WSSE

Były prezes posłem, wiceprezes odwołany. Zmiany we władzach WSSE

1

6 czerwca rada nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” zadecydowała o odwołaniu ze stanowisk prezesa Macieja Badorę oraz wiceprezesa Michała Szukałę. Pierwszy z nich najprawdopodobniej zajmie miejsce w Sejmie zwolnione przez byłą minister edukacji Annę Zalewską.

Były wiceprezes Michał Szukała, były prezes Maciej Badora, p.o. prezesa Krzysztof Drynda

Badora objął funkcję prezesa zarządu WSSE w marcu 2016 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył aplikację sędziowską w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Wałbrzychu z siedzibą w Świdnicy. W Wałbrzychu, swoim rodzimym mieście, prowadził praktykę adwokacką. Specjalizuje się w sprawach gospodarczych.

Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku Badora ubiegał się o mandat posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie uzyskał 3135 głosów i do Sejmu się nie dostał. Większe poparcie zdobyli Michał Dworczyk (24935), Anna Zalewska (22402) oraz Wojciech Murdzek (5758). Wraz z wyborem do Parlamentu Europejskiego, poselski mandat byłej minister edukacji został wygaszony. Jej miejsce w Sejmie ma zająć kolejny kandydat z tej samej listy, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę głosów – w tym przypadku Maciej Badora.

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, w czwartek z funkcji odwołany został także dotychczasowy wiceprezes Michał Szukała, który w przeszłości był m.in. świdnickim radnym oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy, członkiem zarządu spółek miejskich oraz prezesem spółki Zremb Świdnica.

Na stanowisku pozostał tylko jeden z członków zarządu – wiceprezes Krzysztof Drynda, który aktualnie pełni obowiązki prezesa WSSE. O tym, kto znajdzie się w władzach „Invest-Parku” zdecyduje postępowanie kwalifikacyjne, które zostało wszczęte 7 czerwca. Nowy prezes oraz wiceprezes powinni zostać wyłonieni przed końcem czerwca.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. WSSE „Invest-Park”

Poprzedni artykułMecz Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław [RELACJA VIDEO LIVE]
Następny artykułNiepełnosprawna świdniczanka prosi o pomoc w naprawie wózka