Strona główna 0_Slider Niepełnosprawna świdniczanka prosi o pomoc w naprawie wózka

Niepełnosprawna świdniczanka prosi o pomoc w naprawie wózka

3

To tylko 5 tysięcy złotych, a może pomóc powrócić do niezależnego życia 38-letniej świdniczance. Anna Figiela od kwietnia zmaga się z awarią elektrycznego wózka inwalidzkiego. Dzięki zorganizowanej zbiórce możliwy będzie jego remont.

Anna Figiela jest współzałożycielką Świdnickiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Niepełnosprawni Aktywni”, która zgodnie z nazwą stawia na aktywizację osób niepełnosprawnych. Jednym z efektów działania spółdzielni było uruchomienie w 2011 roku punktu ksero na parterze Urzędu Miejskiego. Członkowie spółdzielni zajmowali się także sprzątaniem grobów, czy też dostarczaniem poczty klientom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Za angażowanie się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego spółdzielnia zdobyła nagrodę w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie “Lodołamacze”, organizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Do tej pory to ona starała się pomagać, jednak tym razem świdniczanka musiała zwrócić się o wsparcie. – Zbieram na wózek inwalidzki elektryczny a dokładnie na jego wyremontowanie. Od świąt wielkanocnych siedzę w domu uziemiona, ponieważ moje nogi czyli wózek po prostu odmówiły posłuszeństwa. Mieszkam sama – gotuję, piorę, sprzątam. Na co dzień funkcjonuję normalnie, w miarę swoich możliwości – mówi pani Anna.

Celem zbiórki jest kwota 5000 złotych. Wsparcie można przekazać za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl. – Będę wdzięczna za każdy grosz, który przybliży mnie do odzyskania niezależności – apeluje świdniczanka.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułByły prezes posłem, wiceprezes odwołany. Zmiany we władzach WSSE
Następny artykułSzpitalny uciekinier i rój pszczół. Interwencje straży miejskiej