Strona główna 0_Slider Zrób Dzień Mamy z „Latem na podwórku”

Zrób Dzień Mamy z „Latem na podwórku”

0

Najmłodsi, którzy jeszcze nie przygotowali laurek dla swoich mam w dniu ich święta, mogą to zrobić po okiem animatorów z Fundacji Ładne Historie. Stanowiska do zrobienia zabawnych kolaży czekają do 17.00 w Galerii Świdnickiej.

Dzień Mamy to jedna z wielu okazji, którą fundacja zachęca do udziału i wsparcia akcji „Lato na podwórku”. W ramach projektu „Lato na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów, edukatorów i animatorów kultury.

W 2019 roku regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne ponownie zostaną realizowane w następujących lokalizacjach:
– Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej;
– Podwórko przy ul. Gdyńskiej;
– Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej.
Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które fundacja dostaje od rodziców, działania mają być realizowane na dwóch dodatkowych podwórkach w Świdnicy:
– Podwórko na os. Zawiszów (obok Szkoły Podstawowej nr 1);
– Podwórko na os. Młodych (obok kortu tenisowego).

Od początku w organizacji projekt „Lato na podwórku” wspiera Świdnica, w tym roku również.

Rozwój projektu „Lato na podwórku” wiąże się ze wzrostem kosztów jego realizacji, w związku z czym fundacja zabiega o pomoc. Zorganizowała zbiórkę publiczną, a wpłaty można dokonać na kilka sposobów:
– zbiórka na zrzutka.pl
– zbiórka do puszek, które znajdą się od poniedziałku w kawiarni Trykotaże, Barze Kupieckim, kawiarni Łakociak Caffe, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida przy ul. Franciszkańskiej 18, restauracji Przedmieście czy w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz podczas akcji takich, jak dzisiejsza w Galerii Świdnickiej.

-Zapraszamy dzieci do malowania buziek, na warsztaty plastyczne i tworzenia kolaży,a dorosłych do wsparcia naszej akcji – zachęca Maria Zięba.

/opr. red./
Zdjęcia organizatora akcji

Poprzedni artykułMissa Brevis. Skomponowana dla świdnickiej świątyni
Następny artykułZadbaj o formę i trenuj z Rozumem [KONKURS]