Strona główna 0_Slider Znamy wyniki głosowania. Wielki sukces naszych przedstawicieli!

Znamy wyniki głosowania. Wielki sukces naszych przedstawicieli!

0

Wspaniałym sukcesem zakończyło się finałowe głosowanie w programie Aktywny Dolny Śląsk. W decydującej walce w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego mieliśmy w regionie wałbrzyskim w kategorii sportowej czterech swoich przedstawicieli. Wśród zwycięzców znalazły się aż dwa projekty – Gruszka Run i Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup!

Podmioty najpierw pozytywnie musiały przejść weryfikację, a następnie zakwalifikowane zostały do decydującej tury – głosowania wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Głos można było oddać tylko raz, a zrobić mógł to każdy mieszkaniec naszego województwa powyżej 16. roku życia. Walka o głosy trwała od 13 do 26 maja i zakończyła się wczoraj tuż przed północą. Wyniki poznaliśmy błyskawicznie, bo już dziś. W wielkim finale w kategorii sportowej mieliśmy łącznie 17 projektów w regionie wałbrzyskim, w tym aż cztery z naszego powiatu: Gruszka Run, Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup, biegi na orientację „Orientuj się w Świdnicy” i Akrobatyczny Dolny Śląsk MKS-u Polonia Świdnica. Wygrywały cztery projekty z najwyższą ilością głosów, a instytucje mogły się starać o dofinansowanie imprezy w kwocie do 20 tysięcy złotych. Ostatecznie głosowanie zakończyło się wielkim sukcesem pierwszej dwójki. Najlepszy okazał się projekt Gruszka Run – 932 głosy (dofinansowanie: 19.980 zł), a trzeci był Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup – 407 głosów (dofinansowanie: 15.000 zł). Na szóstym miejscu znalazł się projekt Orientuj się w Świdnicy – 313 głosów, a siódmy był Akrobatyczny Dolny Śląsk – 294 głosy.

Trochę informacji o zwycięskich projektach…

Gruszka Run to inicjatywa o charakterze sportowym, która planowana jest na 7 września 2019 r. w urokliwej miejscowości Gruszów. W zawodach udział wezmą biegacze zarówno profesjonalni jak i początkujący. W ramach Gruszka Run przewidziano również zawody biegowe dla dzieci. Trasa biegu przełajowego przebiegać będzie na dwóch dystansach dla osób dorosłych – 4,5 i 9 km. Dzieci wystartują w trzech kategoriach wiekowych. Trasa biegu wytyczona została ścieżkami wokół miejscowości. W organizację biegu aktywnie włączy się społeczność Gruszowa, która przygotuje dla uczestników ciepły posiłek regeneracyjny i nagrodę specjalną dla zwycięzcy tematycznie związaną z nazwą miejscowości. O zabezpieczenie trasy biegu zadbają służy z terenu gminy Marcinowice. Mamy nadzieję na wpisanie Gruszka Run na stałe do kalendarza wydarzeń biegowych w regionie. Dodatkowo liczymy dzięki temu na wypromowanie pięknej miejscowości gminy Marcinowice.

Piąta edycja cyklu turniejów piłkarskich skierowanych do dzieci w wieku od 4 do 12 lat, odbywających się pod hasłem „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup”. Jesienią 2019 roku (9 listopada – 15 grudnia) rozegranych zostanie 6 turniejów, które odbywać się będą w halach OSiR-u Świdnica (Zawiszów) i w Witoszowie Dolnym. Uczestnikami sportowej rywalizacji będą dzieci ze Świdnicy, powiatu świdnickiego, a także goście z dalszych okolic – całego Dolnego Śląska, województw: opolskiego, śląskiego i lubuskiego, a także piłkarze z Czech (m.in. Nachod, Trutnov, Hradec-Kralove). W trakcie sześciu jesiennych turniejów swoje umiejętności zaprezentuje ponad 600 zawodników i zawodniczek, reprezentujących barwy około 60 drużyn. Zachęcanie dzieci do uprawiania sportu i aktywności fizycznej powinno być w dzisiejszych czasach naszym priorytetem. Biorąc pod uwagę wszelkie „niebezpieczeństwa” jakie czyhają na nasze dzieci w postaci komputerów, konsol do gier, czy też smartfonów, sport jest idealną alternatywą.

/MDvR/

Poprzedni artykułZatrzymani za nielegalne środki odurzające
Następny artykułWilki podchodzą pod Lutomię i Bojanice