Strona główna 0_Slider Świdnickie bractwo zaprasza do średniowiecza

Świdnickie bractwo zaprasza do średniowiecza

1

Świdnickie Bractwo Rycerskie zaprasza w podróż do odległych czasów średniowiecza. Już dzisiaj, 18 maja na terenie campingu przy ul. Ślaskiej stanie obozowisko, a na uczestników będą czekały pokazy broni i wyposażenia rycerskiego, warsztaty rzemiosł dawnych, wspólne gotowanie i tańce.

Fot. udostępnione przez Małgorzatę Hercuń

Kompletują zbroje, szyją własne stroje i wcielają się w postacie historyczne. Dbają o najdrobniejszy detal, by jak najwierniej odtworzyć i zaprezentować czasy późnego średniowiecza. To ich prawdziwa pasja i styl życia, które realizują w Świdnickim Bractwie Rycerskim. Ich przygoda trwa już sześć lat.

Świdnickie Bractwo Rycerskie zostało zarejestrowane w lipcu 2013 roku. – Zaczęliśmy kompletować zespół. Spotykaliśmy się w naszym domu, by omawiać sprawy organizacyjne. Do naszego bractwa należało najwięcej około 30 osób. W tej chwili po pięciu latach działalności jest nas około 15. Członkowie pochodzą ze Świdnicy i okolic – tłumaczyła w rozmowie ze Swidnica24.pl w 2018 roku  Małgorzata Hercuń, spełniająca funkcję marszałka w bractwie.

Świdniczan w średniowiecznych strojach, tańczących, bawiących się z dziećmi podczas gier plebejskich i odtwarzających codzienne obozowe życie można spotkać w okresie letnim na wielu tematycznych festiwalach i turniejach. 18 maja swoje obozowisko rozbiją przy ul. Śląskiej. Wstęp wolny!

PROGRAM
11:00 – 14:00 – otwarcie obozu – pokazy artylerii, wyposażenia, broni i zbroi, obozowisko rycerskie.
12:00 – 16:00 – warsztaty rzemiosł dawnych (tkactwo, przędzenie wyplatanie sznurków, pismo
– szkolenie w zakresie fechtunku
– strzelanie z łuku
– nauka gier średniowiecznych
– zabawy plebejskie
– nauka kilku prostych tańców średniowiecznych
– wypiek podpłomyków

14:00 -14.30 – prelekcja na temat Anny Świdnickiej
14.30 -15:00 -prelekcja na temat rycerstwa średniowiecznego

13:00-13:30 oraz 17.30–18:00 pokaz i szkolenie oddziału średniowiecznej świdnickiej straży miejskiej (broń palna, broń drzewcowa) możliwość udziału publiczności.

Poprzedni artykułPodbili świdnicką scenę śpiewem i tańcem [FOTO]
Następny artykułLuna Park śpiewa w Parku Centralnym [premiera teledysku]