Strona główna 0_Slider Podbili świdnicką scenę śpiewem i tańcem

Podbili świdnicką scenę śpiewem i tańcem [FOTO]

0

Już po raz piąty świdnicka Szkoła Podstawowa nr 315 zaprosiła zespoły wokalne i taneczne do udziału w Dziecięcym Festiwalu Muzycznym „Barka Radości”, będącym integralną częścią Dni św. Jana Pawła II w Świdnicy.

Od pięciu lat, podczas obchodów Dni Papieskich w naszym mieście, nasza szkoła imienia Jana Pawła II, organizuje festiwal muzyczny „Barka Radości”. Pomysłodawczynią tego festiwalu była Joanna Grębowska-Szpak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 315 w latach 2011-2016. Była to osoba, która oprócz tego, że była bardzo uzdolniona muzycznie, była bardzo dobrym człowiekiem, ciepłym, kochającym dzieci i swoją pracę, i to ona właśnie postawiła na taniec i śpiew, które obok wiedzy edukacyjnej bardzo rozwija dzieci. Staramy się kontynuować jej dzieło. Mamy nadzieję, że to co robimy jej się podoba i czuwa nad nami – mówiła Magdalena Butkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy.

W piątek na scenie Teatru Miejskiego pojawiło się 103 małych wykonawców, tworzących 10 zespołów tanecznych i wokalnych, reprezentujących świdnickie przedszkola, oddziały przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych. Przed świdnicką publicznością zaprezentowały się grupy: Kasztanki z Przedszkola Miejskiego nr 1, Zerówka z Niepublicznego Przedszkola „Europejska Akademia Dziecka”, Smerfy z Przedszkola Miejskiego nr 6, Motylki i Grupa „0” z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego „Bajkowy Domek”, Rozśpiewane Nutki z Przedszkola Miejskiego nr 14, Biedroneczki z Przedszkola Miejskiego nr 1, Żabki ze Społecznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka”, Taneczne Kroki z Przedszkola Miejskiego nr 14, Kasztanki ze Szkoły Podstawowej nr 315 oraz zespół z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej.

Zdaniem jury wszystkie występy były niepowtarzalne, zaś mali uczestnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i talentem. Tym samym podczas V Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka Radości” wszystkim grupom została przyznana nagroda specjalna.

V Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka Radości” objęty został honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz prezydent Świdnicy. Inicjatorami organizacji Dni Papieskich w Świdnicy są ks. prałat Jan Bagiński i Andrzej Protasiuk.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRozpoczęły walkę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Następny artykułŚwidnickie bractwo zaprasza do średniowiecza