Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku widok na plac św. Małgorzaty w kierunku ulicy księżnej Agnieszki.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica-Moje Miasto
Fot. N.N.
Kolekcja: Borys Urbański.
Plac św. Małgorzaty (do 1933 roku Margaretenplatz, 1933-1945 Martin-Luther-Platz).
W obecnym kształcie plac powstał po 1867 roku w wyniku niwelacji wału i fosy przyczółka mostowego przed bramą Kapturową. Ostatnio przebudowywany w 2010 roku. Na pierwszym planie fontanna z 1889 roku. Widok w kierunku ulicy Księżnej Agnieszki. W budynku po prawej stronie obecnie mieści się Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki
![Ponad dwa miliony na remont świdnickich zabytków. Gdzie trafią miejskie dotacje? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/dotacje-na-remonty-zabytkow-2026.04.16-mix-238x178.jpg)

![Lokalni samorządowcy z wojewodą Anną Żabską rozmawiali o budowie miejsc schronienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC_8935-238x178.jpg)
![Lutomia Górna. Pożar mieszkania i poddasza w budynku wielorodzinnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lutomia-Gorna-pozar-mieszkania-2026.04.16-3-100x75.jpg)




![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)