Strona główna 0_Slider Strażacy obchodzą swoje święto

Strażacy obchodzą swoje święto

0

Każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, walcząc z ogniem i pomagając rannym w wypadkach. 4 maja wypada dzień patrona służb walczących z ogniem, świętego Floriana i obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W 2018 roku strażacy z powiatu świdnickiego interweniowali 2062 razy, z czego 942 wyjazdów dotyczyło gaszenia pożarów, 973 – innych zagrożeń, a w 147 przypadkach stwierdzano fałszywy alarm. W samej Świdnicy interweniowano 574 razy. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz z działających na terenie powiatu OSP dysponują 83 pojazdami. Podczas ubiegłorocznych akcji rannych zostało dwóch strażaków.

W czołówce jednostek najczęściej prowadzących działania ratowniczo-gaśnicze znalazły się: JRG PSP Świdnica (1102), JRG PSP Świebodzice (580), OSP Strzegom (279), OSP Żarów (159) oraz OSP Jaworzyna Śląska (135).

Z okazji przypadającego w sobotę święta, swoje życzenia przekazali strażakom samorządowcy z powiatu świdnickiego:

Drodzy Strażacy! Z okazji Waszego Święta składamy serdeczne podziękowania za trud i poświęcenie. Dziękujemy za nieustanną gotowość do ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką – życzył strażakom burmistrz Żarowa, Leszek Michalak.

Szanowni Strażacy, w imieniu władz samorządowych Gminy Świdnica proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Jesteście zawsze pierwsi tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, tak w Gminie Świdnica, jak i poza jej granicami. Życzę, by trud i służba drugiemu człowiekowi, który wspólnie podejmujemy dla ratowania ludzkich istnień, była zawsze źródłem osobistej satysfakcji. Niech Św. Florian czuwa nad Wami, aby wszystkie akcje ratownicze kończyły się szczęśliwym powrotem do domu – zwróciła się do strażaków wójt Gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Drogie Druhny i Drodzy Druhowie! W dniu Św. Floriana przekazuję wszystkim strażakom OSP gminy Strzegom wyrazy szacunku oraz uznania za ofiarną i niezwykle trudną oraz bezinteresowną służbę. Wasza działalność zasługuje na najwyższe słowa uznania. Życzę spełnienia wszelkich planów, osobistej pomyślności, a także zadowolenia z wypełnianych obowiązków społecznych – mówił burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wszystkim druhnom i druhom strażakom, którzy społecznie i zawodowo pełnią zaszczytną służbę pożarniczą, przekazujemy wyrazy szacunku i uznania. Dziękujemy za codzienną gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi w obliczu zagrożenia. Życzymy aby tej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy zawsze towarzyszyło społeczne zaufanie. Niech spełniana przez Was misja będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Dzięki Wam wiara w człowieka nie umiera.  Rycerzom Świętego Floriana – bezpiecznej służby zawsze szczęśliwego powrotu z akcji – stwierdzili wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń wraz z przewodniczącym Rady Gminy Arturem Fiołkiem.

Z okazji Dnia Strażaka pragnę przekazać Całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania. Niełatwa, bezinteresowna i odpowiedzialna jest służba strażaka. Służba pełna poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Ale i piękna gdy kończy się wdzięcznością innych, którym udało się pomóc w trudnej sytuacji. W tym uroczystym dniu kieruję najserdeczniejsze pozdrowienia oraz życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, życząc szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji ratowniczo-gaśniczych. Niech św. Florian nieustannie czuwa nad Wami i otacza opieką duchową! – stwierdził z okazji strażackiego święta burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz.

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim Druhnom i Druhom serdeczne podziękowania „za ofiarność i wysiłek ponoszony w wypełnianiu swoich zadań. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy potrzebującym to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. Życzymy, aby ta trudna praca była źródłem satysfakcji  oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności – podkreślili z kolei wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin oraz przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek.

/mn/

Poprzedni artykułIV Rowerowe Potyczki Rodzinne rozstrzygnięte
Następny artykułKoniec wodociągowej awarii. ŚPWiK wciąż prosi o cierpliwość