Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Proboszcz świętował 40-lecie święceń kapłańskich

Proboszcz świętował 40-lecie święceń kapłańskich

0

W niedzielę, 19 maja ks. kanonik Kazimierz Gniot, obchodził jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Swoją duszpasterską posługę w parafii pw. św. Mikołaja w Pszennie rozpoczął w 2003 roku. Jak sam podkreślał, sakrament kapłaństwa nierozerwalnie łączy się z Eucharystią. Dlatego dokładnie w dniu swoich jubileuszowych obchodów, 4 dzieci przyjęło pierwszą komunię.

Mszę św. sprawował jubilat w obecności zaproszonych księży z dekanatu Świdnica Wschód i o. Bernarda. Na tę uroczystość przybyła najbliższa rodzina ks. kanonika, wójt gminy Teresa Mazurek, licznie zgromadzeni parafianie z 5 sołectw: Pszenno, Niegoszów, Wilków, Jagodnik, Miłochów. Słowo Boże wygłosił ks. Jan Bagiński.

Do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu Ks. Kazimierz Gniot wstąpił w 1973 r., kończąc wcześniej 5 letnie Technikum Górnicze w Zgorzelcu. Po 6-letnich studiach teologicznych, 19 maja 1979 r. z rąk biskupa Wincentego Urbana otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikary pracował m.in. na parafiach w Lubawce, Dzierżoniowie, Niemczy, a pierwszą parafię jako proboszcz otrzymał w Radzikowie. Następnie po 13 latach, dekretem biskupa objął parafię św. Mikołaja w Pszennie, gdzie swoją posługę pełni do dzisiaj.

Na zakończenie mszy św. przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie, przedstawiciele władz gminy Świdnica i sołectw, służba liturgiczna ołtarza, duchowieństwo i rodzina złożyli życzenia i wręczyli kwiaty jubilatowi.

Czcigodny Księże Proboszczu, dostojny Jubilacie. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz podziękowania za niestrudzoną posługę duszpasterską na rzecz wiernych i Parafii św. Mikołaja w Pszennie. Dziękuję, że ksiądz proboszcz wspólnie z samorządem gminy Świdnica przystąpił do gminnego programu ratowania zabytków, wykonując remonty w tutejszej świątyni. Pięknie odrestaurowana chrzcielnica, a w tym roku trwająca właśnie renowacja ambony. W duchu wdzięczności za wieloletnią posługę duszpasterską Księdza Kanonika w Pszennie pragniemy wyrazić nasza radość i powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie w głoszenie prawdy Ewangelii i za stałą obecność pośród nas. Niech służba Bogu i ludziom przynosi obfite owoce, a Bóg błogosławi oraz obdarza nieustannie zdrowiem, swoją łaską i pokojem w podejmowaniu kolejnych wyzwań – mówiła podczas mszy św. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

/UG Świdnica, opr. mn/