Strona główna Zwierzaki Xena szuka nowego domu

Xena szuka nowego domu

0

Pojawiła się znikąd w budynku mieszkalnym w Świdnicy. Mieszkańcy nie rozpoznali w niej psa sąsiadów, ani nikogo z otoczenia. Wyglądało to tak, jakby ktoś wrzucił zdezorientowaną suczkę do klatki schodowej. Mająca 8-9 miesięcy Xena trafiła do świdnickiego schroniska i teraz szuka odpowiedzialnego domu.

Xena początkowo nie pozwoliła się poznać i zbliżyć. Była nieufna, broniła się przed kontaktem z ludźmi. W końcu się ugięła i okazała być bardzo towarzyskim psem! Najprawdopodobniej będzie konieczna pomoc behawiorysty i współpraca z nim w kwestii „obsługi” tej suczki. Potrafi zaufać i na dzień dzisiejszy nie ma problemu w kontakcie z naszymi wolontariuszami. Jest bardzo radosna, energiczna i żywiołowa. W domu może mieć jednak problem z akceptacją obcych, więc preferowany dom, w którym obce, nieznane psu osoby nie będą się pojawiać często.

Xena wybiera sobie jedną, dwie osoby, które kocha bezgranicznie. Pozwoli sobie na wszystko w takiej sytuacji. Wobec innej osoby może użyć swojego argumentu w postaci zębów, podczas wykonywania podnoszenia, chwytów, badań weterynaryjnych. Jest dość pobudliwą suczką, bardzo się ekscytuje w obecności zaufanych osób. Może nawet wykazywać lęk separacyjny. Potrafi zachowywać czystość. Akceptuje inne zwierzęta. Dom tylko ze starszymi dziećmi.

Z zasadami adopcji i danymi kontaktowymi można się zapoznać na stronie internetowej świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

/FMP Schronisko dla bezdomnych zwierząt, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułProboszcz świętował 40-lecie święceń kapłańskich