Strona główna 0_Slider Od występu chóru po zawody kajakowe. Za nami XIV Dni Papieskie

Od występu chóru po zawody kajakowe. Za nami XIV Dni Papieskie [FOTO]

0

Uroczyste nabożeństwo, koncerty i zawody sportowe – to wszystko znalazło się w programie tegorocznych Dni św. Jana Pawła II w Świdnicy. Czterodniowe obchody zakończyły się w niedzielę. Ich zwieńczeniem był II Świdnicki Bieg Papieski i rodzinny piknik nad zalewem Witoszówka.

Wydarzenia zorganizowane podczas tegorocznych Dni Papieskich rozpoczęły się już w czwartek, kiedy to odbył się finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „ARKA” oraz wernisaż wystawy XIV Konkursu Plastycznego „Jan Paweł ll”. Z kolei w piątek w sali świdnickiego Teatru Miejskiego odbył się V Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka Radości”.

W piątek w świdnickiej katedrze można było wysłuchać koncertu organowego „Będę grał mojemu Bogu” w wykonaniu Jakuba Monety, natomiast w sobotę podczas uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, w świątyni odbył się koncert „Cały jestem Twój Maryjo” w wykonaniu połączonych chórów Exultet i Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy pod dyrekcją Marty Monety. Oba koncerty przepełnione były refleksjami, wspomnieniami i cytatami wypowiedzi św. Jana Pawła II i wzbudziły wiele wzruszeń u słuchaczy.

Po raz drugi Dniom Papieskim towarzyszył festyn rodzinno-sportowy pod hasłem „Jan Paweł II papieżem sportowców”, który odbył się w niedzielę nad zalewem Witoszówka. Na uczestników czekała moc atrakcji dla całych rodzin. W ramach wydarzenia odbył się II Świdnicki Bieg Papieski oraz rodzinne zawody kajakowe. Impreza miała również akcent charytatywny – przeprowadzono zbiórkę środków finansowych na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułProboszcz świętował 40-lecie święceń kapłańskich
Następny artykułŚcięty słup energetyczny i auto w rowie