Strona główna 0_Slider Polna Droga, Inżynierska i Kliczkowska do remontu? Miasto powalczy o dotację

Polna Droga, Inżynierska i Kliczkowska do remontu? Miasto powalczy o dotację

7

Korzystając ze środków Funduszu Dróg Samorządowych świdnicki magistrat chce zająć się przebudową kolejnych ulic na terenie miasta. W budżecie mają zostać zarezerwowane pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowych dla ulicy Inżynierskiej, Polnej Drogi oraz fragmentu Kliczkowskiej.

Ulica Inżynierska

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, radni zdecydują o przeznaczeniu 195 tys. złotych na rzecz drogowych inwestycji. – Planowane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem inwestycji do realizacji, tj. pełnych dokumentacji projektowych, kosztorysowych i przetargowych, wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych – tłumaczy skarbnik miasta Kacper Siwek w uzasadnieniu do projektu zmian w budżecie.

W planach urzędników jest przebudowa ulicy Inżynierskiej prowadzącej do zajezdni autobusowej MPK Świdnica, ulicy Polna Droga z uwagi na zły stan nawierzchni, a także ulicy Kliczkowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika do ulicy Westerplatte – co mogłoby wskazywać na chęć przedłużenia Kliczkowskiej przez teren dawnej fabryki mebli. – Na realizację ww. zadań Gmina Miasto Świdnica zamierza uzyskać dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – dodaje Siwek.

Do czasu zakończenia prac projektowych trudno określić, jaki będzie zakres poszczególnych inwestycji. Termin ewentualnego rozpoczęcia robót jest z kolei uzależniony od faktycznego pozyskania dotacji.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPo raz czwarty wyciskali sztangę dla Wojciecha Jastrzębia!
Następny artykuł17-latek ze Strzegomia próbował zabić pielęgniarkę