Strona główna Sport Piłka nożna Podium było blisko. Świetny start naszej ekipy w Zakopanem!

Podium było blisko. Świetny start naszej ekipy w Zakopanem!

0

Kolejną fantastyczną, turniejową przygodę ma za sobą grupa żaków Polonii-Stali Świdnica. Nasi młodzi piłkarze z rocznika 2011 dowodzeni przez trenera Ryszarda Tyndla wzięli udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju API Cup w Zakopanem, gdzie na starcie znalazły się zespoły z Polski, Słowacji i Ukrainy. Nasz bilans to dziewięć zwycięstw, jeden remis i tylko dwie porażki.

Zaliczyliśmy falstart w pierwszym meczu turniejowym. Jeszcze nigdy nie byłem świadkiem tak wysokiej porażki, która z przebiegu spotkania wcale nie powinna zakończyć się aż taką różnicą goli. Przez cały pierwszy dzień była ulewa, która przeszkadzała naszym zawodnikom w pełni pokazać swoje umiejętności. Mimo wszystko kolejne cztery spotkania to pewne wygrane naszego zespołu (jedno zwycięstwo walkowerem). W sobotę zmagania zaczynaliśmy od spotkania z ukraińskim Liderem Czerwonograd, który ostatecznie bardzo pewnie wygrał turniej (w finale zwyciężył 6:0). Rozegraliśmy najlepszy mecz podczas całego turnieju, ale to nie wystarczyło i w końcówce straciliśmy gole, tracąc szansę na grę o miejsca 1-4. W kolejnych sobotnich pojedynkach zaliczyliśmy trzy zwycięstwa oraz remis, który z kolei był po naszym najsłabszym spotkaniu. W grupie A zajęliśmy trzecie miejsce na jedenaście zespołów i ostatniego dnia przyszło nam walczyć o miejsca 5-8. Po dwóch bardzo dobrych spotkaniach i zwycięstwach z Bronowianką Kraków i Sandecją Nowy Sącz zajęliśmy zasłużenie piąte miejsce. Pozostał spory niedosyt, bo jak się okazało na finiszu, zostaliśmy wylosowani do zdecydowanie trudniejszej grupy. Cały turniej na duży plus, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym naszych zawodników. Co najważniejsze mogliśmy sprawdzić się na tle bardzo wymagających przeciwników z zagranicy oraz naszego kraju – relacjonuje przebieg zawodów trener Polonii-Stali Świdnica, Ryszard Tyndel.

Wyniki naszej drużyny:

Polonia-Stal – Be a Star Wilczki Warszawa 0:5

Polonia-Stal – Akademia Kolejarz Stróże 3:0 (walkower)

Polonia-Stal – DAP Dębica 5:1 (Traczykowski 3, Głogiewicz, Gawroński)

Polonia-Stal – AP Nowa Proszowianka 8:0 (Dudek 2, Traczykowski 2, Ożóg, Monica, Bösch, Głogiewicz )

Polonia-Stal – Master Kids Skawa 3:1 (Bösch, Dudek, Traczykowski)

Polonia-Stal – Lider Czerwonograd 1:3 (Bösch)

Polonia-Stal – Karpaty Lwów 6:1 (Traczykowski 2, Kopeć, Gawroński, Głogiewicz, Bösch)

Polonia-Stal – Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (Gawroński, Dudek)

Polonia-Stal – Sandecja Nowy Sącz 5:1 (Dudek 3, Gawroński, Traczykowski)

Polonia-Stal – Fablok Chrzanów 7:0 (Kopeć 2, Dudek 2, Walczak, Monica, Gawroński)

Polonia-Stal – Bronowianka Kraków 3:1 (Dudek, Bösch, Gawroński)

Polonia-Stal – Sandecja Nowy Sącz 5:2 (Bösch 2, Dudek, Głogiewicz, Gawroński)

Skład: Michał Sobolewski, Feliks Dudek, Benjamin Miedziński, Noah Bösch, Szymon Gawroński, Hubert Głogiewicz, Oskar Ożóg, Aleksander Stasiak, Kacper Monica, Szymon Traczykowski, Wojciech Wiśniewski, Karol Walczak, Krystian Kopeć.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Lider Czerwonograd (Ukraina)
2. Stal Rzeszów
3. Be a Star Wilczki
4. AP Champions Brzesko
5. Polonia-Stal Świdnica
6. Sandecja Nowy Sącz
7. Bronowianka Kraków
8. AMPT Polska
9. Karpaty Lwów I (Ukraina)
10. Orlik Przemyśl
11. Master Kids Skawa
12. Karpaty Lwów II (Ukraina)
13. Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski
14. DAP Dębice
15. Hutnik Kraków
16. Bukovina Czernowcy (Ukraina)
17. AP Nowa Proszowianka
18. FK Lokomotiva Trnava (Słowacja)
19. Fablok Chrzanów
20. Zawrat Bukowina Tatrzańska
21. MUKS Mineralni Krynica Zdrój
22. Kolejarz Stróże

/MDvR/