Strona główna 0_Slider Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczystość na pl. Grunwaldzkim

Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczystość na pl. Grunwaldzkim [FOTO/VIDEO]

0

W 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej władze Świdnicy i powiatu świdnickiego, harcerze i przedstawiciele związków kombatanckich w hołdzie wszystkim poległym złożyli kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Zwycięstwa na pl. Grunwaldzkim.

Wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Zwycięstwa, w hołdzie wszystkim poległym w II wojnie światowej złożyli – władze Świdnicy na czele z prezydent Beatą Moskal-Słaniewską, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, a także przedstawiciele – Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Sybiraków koło Ziemi Świdnickiej, Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz świdniccy harcerze.

Po złożeniu kwiatów i minucie ciszy w hołdzie ofiarom wojny, głos zabrała prezydent Świdnicy. – 8 maja 1945 roku był przede wszystkim Dniem Zwycięstwa, dniem zakończenia strasznej wojny, ale był też pierwszym dniem wielkiej nadziei. Czy te nadzieje się spełniły? Różnie to bywało, ale jedno jest pewne – wróciliśmy do domu, wróciliśmy do ojczyzny. Dziś dużo mówimy nie tylko o zakończeniu wojny, ale mówimy też o tym, jak wielką i ważną wartością jest pokój, jak ważne jest budowanie tego domu. Pochylając więc głowy z szacunkiem wobec wszystkich tych, którzy nam ten pokój wywalczyli nie zapominajmy o tej wartości. Róbmy wszystko, by już nic i nikt nie podzielił nas tak bardzo, byśmy musieli o ten pokój walczyć – mówiła dziś podczas uroczystości Beata Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułDodatkowe bezpłatne wejściówki na koncert zespołu Mazowsze
Następny artykułKwiaty na cmentarzu Armii Radzieckiej, kwiaty w Miejscu Pamięci Bohaterów i Męczenników za Sprawę Polską