Strona główna 0_Slider Najwyższa lokata dla sosnowieckiego Zagłębia

Najwyższa lokata dla sosnowieckiego Zagłębia [FOTO]

0

Dobiegło końca trzydniowe święto szczypiorniaka. Aż dwanaście zespołów od piątku do niedzieli walczyło w hali na Zawiszowie o zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Ziemi Świdnickiej. Organizatorem imprezy była Akademia Piłki Ręcznej Świdnica. 

Na starcie turnieju zobaczyliśmy następujące ekipy: UKS 4 Libiąż, TS Zew Świebodzin, SPR Pogoń 1945 Zabrze, MSPR 7 Legnica, MKS Poznań, SP 16 Wisła Płock I, SP 16 Wisła Płock II, Skra Gostynin, Trójka Nowa Sól, UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski, MUKS Zagłębie Sosnowiec i APR Świdnica. Sportowa rywalizacja przeznaczona była dla zawodników z rocznik 2005 i młodszych.

W pierwszej fazie turnieju drużyny walczyły w dwóch grupach. Później zmagania toczyły się już o konkretne miejsca. Świdniczanie rozpoczęli kiepsko, bo od porażki ze Świebodzinem. Później przyszedł czas na cztery wygrane i pierwsze miejsce w swojej grupie. W półfinale uporaliśmy się z Siódemką Legnica, choć łatwo nie było. Do przerwy nasi młodzi zawodnicy prowadzili 8:4. Po zmianie stron rywale rzucili się w pogoń, lecz ostatecznie dowieźliśmy wygraną do końca. Skończyło się na rezultacie 15:14. W wielkim finale musieliśmy uznać wyższość Zagłębia Sosnowiec. Zespół z województwa śląskiego wygrał wyraźnie 26:17.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułRowerowe otwarcie sezonu w deszczu [FOTO]
Następny artykułUczcili przy szachownicach pamięć Salo Landaua [FOTO]