Strona główna 0_Slider Kto wygrał prezenty na Dzień Dziecka?

Kto wygrał prezenty na Dzień Dziecka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Z okazji Dnia Dziecka, wspólnie ze sklepem Tommy Toys, Manufakturą Chocoffee, wydawnictwem Nowa Era oraz Cinema 3D w Świdnicy, przygotowaliśmy mnóstwo wspaniałych prezentów dla Waszych pociech. Do wygrania były – klocki Lego Creator, komplety – Playmobile i Schleich z serii Horse Club, a ponadto – wyjątkowe książeczki, bilety do kina i przepyszne czekoladowe słodkości. Kto je otrzyma?

W ramach konkursu „Dzień Dziecka” nasi czytelnicy przysłali mnóstwo fotografii – przedstawiających jak wspólnie z pociechami spędzają czas wolny. Choć redakcja portalu Świdnica24 mogła przyznać 13 nagród, dziękujemy za wszystkie wysłane do nas wyjątkowe zdjęcia.

W konkursie można było wygrać wspaniałe zabawki zasponsorowane przez  sklep Tommy Toys, który mieści się przy ul. Środkowej 5 w Świdnicy. Wśród nich – pobudzający dziecięcą wyobraźnię zestaw klocków Lego Creator 31088 Morskie Stworzenia. Znaleźć w nim można realistycznie wyglądającego rekina z granatowych i białych klocków. Do kompletu jest ruchomy krab pilnujący skrzyni ze skarbem. Z nich można stworzyć także ruchomą kałamarnicę lub żabnicę z ogromną szczęką i przeżyć kolejne przygody w morskiej głębinie. Zestaw otrzymały pociechy pani Pauliny Paczkowskiej.

Doskonałym prezentem, szczególnie dla dziewczynek jest także zestaw do pielęgnacji ze zwierzętami 42432, firmy Schleich. Seria Horse Club zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, pociechy będą mogły stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Otrzymały go córeczki pani Małgorzaty Kozłowskiej.

Sklep Tommy Toys nie zapomniał też najmłodszych i specjalnie dla nich przygotował super zestaw Playmobil 70093 – Przejażdżka rowerowa. Popularne klocki niemieckiej firmy inspirują dzieci do budowania własnego „mini świata’, w którym odgrywają scenki i wchodzą w role poszczególnych postaci. Zestawem wkrótce będzie się bawić córeczka pani Justyny Chojnackiej.

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom, funduje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Nasza lokalna mała fabryka czekolady znana chociażby z ręcznie wytwarzanych pralin, czekolad w tabliczkach z dodatkami czy wspaniałej gorącej czekolady podarowała najmłodszym trzy zestawy pysznych, czekoladowych słodkości. Dostaną je pociechy – pani Sylwii Pawlak, pani Katarzyny Dratwy oraz pana Jarosława Kunickiego.

To jeszcze nie koniec prezentów. Kolekcją wyjątkowych i wartościowych książeczek obdarowało dzieci Wydawnictwo Nowa Era. Zestawy dla swych pociech otrzymali – pani Patrycja Wielg, pan Tomasz Kowalczyk, pan Krzysztof Borowiec oraz pani Anna Prokop.

W zestawach mogą znaleźć się m.in najnowsze książeczki z serii o Lupim – „Królewicz Lupi” oraz „Królewicz Lupi i Króliczek Zębiczek” – napisane przez Zofię Stanecką. To pełne uroku opowieści o pewnym małym królewiczu, idealne dla przedszkolaków – do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach. Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. W baśniowym bohaterze stworzonym przez Zofię Stanecką dziecko może odnaleźć dobrze znane emocje i pragnienia. Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Wśród książkowych nagród może pojawić się także wyjątkowa publikacja „Bajetan uwielbia… ćwiczenia z myślenia” przygotowana przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Jej opracowaniem zajęła się Karolina Haka-Makowiecka, a ilustracjami – Agnieszka Antoniewicz oraz Marcin Bruchnalski. To aż 52 strony wciągających łamigłówek i zagadek logicznych przygotowanych przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Zadania mają różny stopień trudności i są dostosowane do umiejętności dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Znaleźć w niej można liczne labirynty, ćwiczenia wymagające dodawania i znajdowania ciągów logicznych, zagadki angażujące wyobraźnię przestrzenną i mnóstwo innych aktywności, które zmieniają matematykę we wspaniałą zabawę. Książka dostarczy dziecku mnóstwo rozrywki, a jednocześnie pomoże ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość i biegłość w rachunkach.

W naszej zabawie można było też wygrać „Zaczarowane obrazki” z nowej serii „Lubię czytać ze strzałką”. Książeczka ułatwia naukę i doskonalenie czytania. Zawarte w niej znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki.

Wspaniałym prezentem mogą okazać się także „KsiążkoGry” – „Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem”, „Kopnięte Królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim”, „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” oraz „Wyszukanka Łośka Tośka. Ćwiczenia dla oka ręki i głowy”. Są to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi, stymulującymi rozwój dzieci. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową. Za książkami stoją najbardziej znani i lubiani pisarze, twórcy Świerszczyka – Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Książeczki zostały zilustrowane przez mistrzów ilustracji dziecięcej – Agnieszkę Antoniewicz, Ewę Poklewską-Koziełło, Anitę Graboś i Piotra Nagina. Autorem gier dołączonych do poszczególnych tytułów jest natomiast Filip Haka.

Każde dziecko uwielbia oglądać bajki. „Aladyn”, „Panda i banda” czy może „Kraina cudów”? Na najnowsze baśnie i premierowe animacje zaprasza Cinema 3D w Świdnicy. Świdnickie kino dla najmłodszych widzów w ramach konkursu przygotowało aż 6 biletów na wybrane seanse. Zaproszenia dostaną pociechy – pani Anny Kubarskiej, pani Elżbiety Turowskiej oraz pana Jakuba Morawskiego.

Gratulujemy!

Nagrodzone fotografie można zobaczyć poniżej:

1)Paulina Paczkowska „Wolny czas na działce to jest to…..!”

2) Justyna Chojnacka

3) Małgorzata Kozłowska„Wolny czas spędzamy razem różnie, lecz najbardziej lubimy wycieczki i oto właśnie fotka z naszej ostatniej wyprawy na ognisko z kiełbaskami na mauzoleum w Wałbrzychu.”

4) Sylwia Pawlak„Jak spędzamy czas wolny? Od czego tu zacząć… Razem jeździmy na rowerze,udzielamy się społecznie, czyli zbieramy np. książki, chodzimy razem do teatru, na warsztaty lekcje sztuki, 26.05 mamy dzień mamy, więc wychodzimy na słodki deser Zuzia kupuje mi kwiaty, na następny dzień czyli 27.05 robimy to samo tylko tym razem dla Zuzi, bo ma urodziny, robimy sobie babski wieczór, maseczki, malujemy pazurki, oglądamy bajkę, razem sadzimy nasionka. Zuzia jest moim największym skarbem na świecie.”

5) Katarzyna Dratwa„Spędzając razem czas – z moja wspaniałą trójką – nigdy na się nie nudzi, wspólnie gotujemy, jeździmy na wycieczki, chodzimy na spacery, skaczemy po kałużach wspólnie również wykonujemy różne prace – (Zosia 2,5r., Kuba 11l., i Dominik 19l.)”

6) Jarosław Kunicki „Gdy za oknem deszcz, razem z Marcelkiem tworzymy piękne obrazy na kartkach, malując farbkami.”

7) Patrycja Wielg


8) Tomasz Kowalczyk

9)Krzysztof Borowiec„Wspólnie z synem Franciszkiem na tegorocznych zawodach motocyklowych 300 zatacek Gustava Havla w czeskich Horicach 19.05.2019.”

10) Anna Prokop – Martynka – 6 lat uwielbia chodzić na plac zabaw.


11) Anna Kubarska„Nasz wspólny czas z dziećmi to długie rozmowy, w których chcemy przekazać największe wartości życia i wspólne aktywności. Wycieczki piesze, rowerowe, relaks w trakcie sportów wodnych. Zawsze towarzyszy najmłodsze „dziecko” psiak. Nasze skarby! Z nimi wszystko jest dwa razy lepsze!”

12) Elżbieta Turowska„Najlepsza zabawa to kucharza, szczególnie gdy może być z produktów dostępnych w każdej kuchni.”

13) Jakub Morawski

/red./

Poprzedni artykułFestiwal im. Schlaga po raz czwarty
Następny artykułNad czym będą obradować świdniccy radni?