Strona główna Kultura Festiwal im. Schlaga po raz czwarty

Festiwal im. Schlaga po raz czwarty

0

IV Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga to największy festiwal organowy w rejonie świdnickim. Na słuchaczy czeka 11 koncertów – głównie recitali organowych – w 3 miastach.

Zdjęcie organizatora

Festiwal odbędzie się w dniach 2 czerwca – 12 lipca 2019 roku. Oprócz koncertów kameralnych i recitali organowych, przygotowane będą spotkania z muzykami w cyklu „Muzyczne Foyer” dla Subskrybentów newslettera Fundacji Dobrej Muzyki oraz dwa spacery historyczne śladami rodziny Schlagów.

Urozmaicenie Festiwalu wynika ze 150. rocznicy założenia firmy Schlag&Söhne, przypadającej w 2019 roku. Wszystkie koncerty wykonywane będą w kościołach wyposażonych w organy tej firmy, aby ukazać różnorodność stylistyczną instrumentów budowanych przez dawną świdnicką wytwórnię. Podczas koncertów Festiwalu zaprezentowana zostanie muzyka klasyczna i sakralna różnych epok z akcentem na XIX, XX i XXI wiek. Obraz gry organisty będzie transmitowany na ekran znajdujący się na dole, dzięki czemu Słuchacze zobaczą z bliska, na czym polega praca organisty przy instrumencie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Dobrej Muzyki

2.06.2019, NIEDZIELA/SUNDAY, 19:00
Świebodzice, Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Bolesława Prusa 1
KONCERT INAUGURACYJNY/ INAUGURATING CONCERT
CZTERY RĘCE & CZTERY NOGI / FOUR HANDS & FOUR FEET
Zuzanna i Maciej Batorowie – organy / organ

Wstęp wolny!

W programie m.in.: „Hayducki” – jeden z najstarszych zabytków muzyki polskiej.

Poprzedni artykułNielegalne automaty i pieniądze w rękach policji
Następny artykułKto wygrał prezenty na Dzień Dziecka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]