Strona główna 0_Slider Europosłowie wybrani. Są oficjalne wyniki

Europosłowie wybrani. Są oficjalne wyniki

9

PKW podje ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. PiS obejmuje 27 mandatów, 22 trafiają do Koalicji Europejskiej, 3 do Wiosny. PiS uzyskał 45,38% głosów, KE 38,47%, Wiosna 6,06%.

Z okręgu nr 12, Dolny Śląsk i Opolszczyzna, do PE zostali wybrani Janina Ochojska i Jarosław Duda z Koalicji Europejskiej oraz Anna Zalewska i Beata Kempa z Prawa i Sprawiedliwości.

Mandaty otrzymali:

ADAMOWICZ Magdalena
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 1 [Gdańsk]
ARŁUKOWICZ Bartosz Adam
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
BALT Marek Paweł
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 11 [Katowice]
BELKA Marek Marian
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 6 [Łódź]
BIEDROŃ Robert
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
Nr 4 [Warszawa]
BIELAN Adam Jerzy
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 5 [Warszawa]
BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
BUZEK Jerzy Karol
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 11 [Katowice]
CIMOSZEWICZ Włodzimierz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 4 [Warszawa]
CZARNECKI Ryszard Henryk
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 4 [Warszawa]
DUDA Jarosław
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 12 [Wrocław]
FOTYGA Anna Elżbieta
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 1 [Gdańsk]
FRANKOWSKI Tomasz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 3 [Olsztyn]
GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 10 [Kraków]
HALICKI Andrzej Witold
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 4 [Warszawa]
HETMAN Krzysztof Andrzej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 8 [Lublin]
HÜBNER Danuta Maria
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 4 [Warszawa]
JAKI Patryk Tomasz
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 10 [Kraków]
JARUBAS Adam Sebastian
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 10 [Kraków]
JURGIEL Krzysztof
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 3 [Olsztyn]
KALINOWSKI Jarosław
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 5 [Warszawa]
KARSKI Karol Adam
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 3 [Olsztyn]
KEMPA Beata Agnieszka
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 12 [Wrocław]
KLOC Izabela Helena
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 11 [Katowice]
KOHUT Łukasz Marcin
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
Nr 11 [Katowice]
KOPACZ Ewa Bożena
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 7 [Poznań]
KOPCIŃSKA Joanna Maria
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 6 [Łódź]
KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 7 [Poznań]
KRUK Elżbieta Małgorzata
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 8 [Lublin]
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 5 [Warszawa]
LEGUTKO Ryszard Antoni
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 10 [Kraków]
LEWANDOWSKI Janusz Antoni
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 1 [Gdańsk]
LIBERADZKI Bogusław Marian
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
MAZUREK Beata
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 8 [Lublin]
MILLER Leszek Cezary
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 7 [Poznań]
MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 7 [Poznań]
OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 12 [Wrocław]
OLBRYCHT Jan Marian
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 11 [Katowice]
PORĘBA Tomasz Piotr
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 9 [Rzeszów]
RAFALSKA Elżbieta
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
RZOŃCA Bogdan Józef
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 9 [Rzeszów]
SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 4 [Warszawa]
SIKORSKI Radosław Tomasz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 2 [Bydgoszcz]
SPUREK Sylwia Iwona
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
Nr 7 [Poznań]
SZYDŁO Beata Maria
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 10 [Kraków]
TARCZYŃSKI Dominik
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 10 [Kraków]
TOBISZOWSKI Grzegorz Józef
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 11 [Katowice]
WASZCZYKOWSKI Witold Jan
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 6 [Łódź]
WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 11 [Katowice]
ZALEWSKA Anna Elżbieta
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 12 [Wrocław]
ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nr 2 [Bydgoszcz]
ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nr 9 [Rzeszów]