Strona główna Wydarzenia Żarów Złote Dęby dla zasłużonych

Złote Dęby dla zasłużonych

0

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach oraz żarowski chór Senyor Rici zostali uhonorowani statuetkami „Złotych Dębów”, które przyznawane są zasłużonym mieszkańcom naszej gminy, społecznym działaczom i pasjonatom, zaangażowanym organizatorom i przedstawicielom stowarzyszeń i organizacji funkcjonującym na terenie gminy Żarów. Te najwyższe gminne odznaczenia odebrali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Żarowa w piątek, 24 maja.

“Złote Dęby” to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie od ponad dwudziestu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyły kolejne zasłużone organizacje. – Chór kameralny „Senyor-Rici” tworzą mieszkańcy gminy Żarów, którzy są zarazem członkami żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kierownikiem chóru jest Ryszard Fidler – muzyk, kompozytor, poeta, założyciel zespołu Viatori. Jak podkreślają członkowie chóru – śpiewają nie tylko dla siebie. Poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, integrują lokalne środowisko i dzielą się radością z innymi. Uświetniają swoimi występami artystycznymi wiele festiwali, koncertów, uroczystości, które odbywają się nie tylko na terenie gminy Żarów. Koncertują także w innych miejscowościach, zdobywając liczne wyróżnienia – czytamy w laudacji przedstawionej przez radnego Bartosza Żurka.

Druga statuetka trafiła do Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach. Odznaczenie odebrały prezes spółdzielni Elżbieta Krzan i wiceprezes Sylwia Wawrzyńczyk. – To dla nas wzruszająca chwila. Cieszymy się, że możemy wspierać gminę Żarów i jej mieszkańców oraz angażować się również w życie społeczne całej gminy. Poprzez dobrą współpracę z żarowskim samorządem i innymi jednostkami – szkołami, przedszkolami, opieką społeczną czy stowarzyszeniami, udaje się zrealizować wiele ważnych inicjatyw dla mieszkańców. Dziękujemy za przyznane odznaczenie – dziękowała prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbieta Krzan.

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej na scenie wystąpiły także przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Magdalena Pawlik, UM Żarów