Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym, festyn na Osiedlu Młodych, ludowa majówka w Pszennie, charytatywna akcja na stadionie, a może smakołyki z Food Trucków? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Aktywni24 biją rekordy w Galerii Świdnickiej (sobota-niedziela)

Już po raz czwarty aktywiści z Aktywni24 oraz wszyscy chętni uczestnicy podejmą się próby pobicia aż trzech Rekordów Polski:

  1. Największa moc wygenerowana na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie
  2. Najwięcej kilometrów pokonanych na bieżni elektrycznej w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie
  3. Najwięcej kilometrów przepłyniętych na ergometrze wioślarskim w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie

Start wydarzenia punktualnie o 9:00, 11 maja 2019 roku w Galerii Świdnickiej. Zakończenie całej akcji, oczywiście 24 godziny później, o 9:00 następnego dnia.

„Zwariowane rowery” w Galerii Świdnickiej (sobota)

11 maja, w Galerii Świdnickiej zrobi się bardzo “rowerowo”. „Zwariowane rowery” to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wśród atrakcji czekać na Was będą:

  1. tor “drifttrike”, na którym na specjalnych trójkołowcach, manualnych i elektrycznych, będziecie mogli wpaść w kontrolowany poślizg,
  2. tor samochodzików wyścigowych “slot car” napędzany energorowerami
    oraz kilka innych zwariowanych pojazdów, które sprawią wiele frajdy.

Wszystko w ramach czwartej już edycji wydarzenia Aktywni24.

Zawody pożarnicze w Bolesławicach (sobota)

Charytatywny piknik rodzinny na stadionie w Świdnicy (sobota)

Przed nami niezwykle interesująco zapowiadający się Piknik Rodziny, który jest drugą częścią akcji charytatywnej na rzecz walczącej z ostrą białaczką szpikową Pauliny Chmielewskiej. Impreza sportowa organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Restaurację Chillout i OSiR Świdnica odbędzie się w sobotę, 11 maja na terenie sztucznego boiska przy ulicy Śląskiej 35.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Food Trucki w Świebodzicach (sobota-niedziela)

Miasto Świebodzice zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Świebodzickim Food Truck Festivalu. Odbędzie się w dniach 11-12 maja 2019 r. w Rynku. Podczas zlotu ustawionych zostanie około dwunastu aut z pysznym jedzeniem, można będzie spróbować potraw z różnych zakątków świata, ochłodzić się orzeźwiającymi napojami, zrelaksować przy dobrej muzyce lub wyciszyć w strefie chilloutu. W programie przewidziano również szereg atrakcji dla najmłodszych.

Festyn Rodzinny na Osiedlu Młodych (sobota)

Majówkowo na ludowo i folkowo w Pszennie (sobota)

Zapowiada się śpiewająca sobota w Pszennie. Wszystko za sprawą zespołów folklorystycznych, które 11 maja zawitają do największej miejscowości w gminie Świdnica. Wydarzenie muzyczne, na które zapraszają: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, sołectwo Pszenno wraz z zespołem „A to Heca” odbędzie się w najbliższą sobotę, na boisku sportowym w Pszennie, o godz. 14.00.

Na scenie wystąpią: Akacjowe Śpiewule, Chrośliczanie, Con Moto, Ale Babki, Bystrzyca, Karkonosze, Katarzynki, Kądziołeczka, Michalinki, Mażoretki, Olszaniacy, Romuald Czech i współgospodarze sobotniego śpiewania na ludowo i folkowo – zespół A to Heca z Pszenna.

Roztańczona majówka (sobota)

Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert „Roztańczona majówka” w wykonaniu zespołów Krąg i Mała Świdnica.

Bilety: 10 zł, sprzedaż: sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43 (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz bilety.sok.com.pl

„Świdnica na rowery” (niedziela)

Prawie 1300 osób zadeklarowało udział w miejskim rajdzie rowerowym, który w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 wystartuje spod bosmanatu nad zalewem Witoszówka i zakończy się piknikiem na terenie OSiR. Tegoroczna trasa rajdu wynosi około 8,5 kilometra.

W programie pikniku przewidziano m.in. pokazy rowerowego freestylu, pokazy fitness, trening funkcjonalny, znakowanie rowerów przez Policję, miasteczko rowerowe dla dzieci, dmuchańce, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny) oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

I Memoriał Szachowy Salo Landaua (niedziela)

/opr. mn/

Poprzedni artykułMłodzi szczypiorniści rozpoczęli walkę o zwycięstwo! [FOTO]
Następny artykułPo raz kolejny ustrzelić Sokoła. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE!