Strona główna 0_Slider W sobotę znów zagrają dla Pauliny Chmielewskiej!

W sobotę znów zagrają dla Pauliny Chmielewskiej!

0

Przed nami niezwykle interesująco zapowiadający się Piknik Rodziny, który jest drugą częścią akcji charytatywnej na rzecz walczącej z ostrą białaczką szpikową Pauliny Chmielewskiej. Impreza sportowa organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Restaurację Chillout i OSiR Świdnica odbędzie się w sobotę, 11 maja na terenie sztucznego boiska przy ulicy Śląskiej 35. 

Pierwsza część – Turniej Rodziny MKS-u Polonia-Stal Świdnica odbył się w kwietniu i zakończył sporym sukcesem. W hali sportowej na Zawiszowie zaprezentowali się na boisku starsi zawodnicy, głównie tatusiowie naszych młodych zawodników. Wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i pomoc. Z wpisowego, a także prowadzonej kawiarenki udało się zebrać kwotę blisko 6000 zł.

Druga część akcji charytatywnej odbędzie się właśnie w sobotę, 11 maja na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek zaplanowano na około 11.15 tuż po zakończeniu niezwykle ciekawego meczu piłkarskiego Ligi Dolnośląskiej Młodzików pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Zagłębiem Lubin. W planie Pikniku Rodzinnego mini-turniej dla młodych piłkarzy z roczników 2010-2011, występy artystyczne, stoiska gastronomiczne i loterie fantowe z bardzo atrakcyjnymi gadżetami przygotowanymi przez organizatorów wydarzenia, a także wszystkich partnerów i sponsorów. Sportowe granie na rzecz Pauliny Chmielewskiej toczyć się będzie do około 15.00. Wszystkich kibiców zapraszamy zatem na teren OSiR-u Świdnica i do pomocy ciężko chorej świdniczance, mamie dziewięcioletniego Fabiana, młodego piłkarza MKS-u Polonia-Stal Świdnica.

– Ta piękna dziewczyna to Paulina Chmielewska. Dwa dni po zrobieniu tego zdjęcia musiała stanąć do walki z ostrą białaczką szpikową. Walczy bardzo dzielnie, jest już po pierwszej chemii. Czekają ją kolejne cykle, a na końcu przeszczep szpiku. Jednak w tej walce nie może być sama. To jest moment, w którym musimy jej pomóc. Walkę z chorobą Paulina musi stoczyć sama, dla siebie i swojego syna Fabiana, ale my możemy jej pomóc przejść przez ten trudny czas. Możemy położyć rękę na jej plecach i zachęcać ją do walki, a ludzi, którzy chcą pomoc na pewno będzie sporo. Zarezerwujcie sobie czas w sobotę i spotkajmy się tego dnia dla Pauliny i Fabiana. Weźcie swoje dzieciaki, żony, mężów i rodziców. Przez zabawę, wspólne spędzenie czasu pomożemy Paulinie przejść przez chorobę – apelują organizatorzy – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Restauracja Chillout i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

/MDvR/

Poprzedni artykułBezpłatne badania w świebodzickim magistracie
Następny artykułSamorządowcy z życzeniami u 109-latka ze Świdnicy