Strona główna 0_Slider Balony z marzeniami poleciały do nieba

Balony z marzeniami poleciały do nieba [FOTO]

1

Już po raz XIX z inicjatywy świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przez Świdnicę przeszedł Marsz Godności, do którego włączyli się przedstawiciele placówek opiekuńczych, rehabilitacyjnych, edukacyjnych i warsztatów terapii zajęciowej z całego powiatu i nie tylko.

W środę spod świdnickiego magistratu ruszył kilkudziesięcioosobowy przemarsz w kierunku placu Grunwaldzkiego. Po dotarciu na miejsce niepełnosprawni odebrali z rąk wiceprezydenta Szymona Chojnowskiego klucze do miasta. W zamian zaprezentowali całą gamę talentów.

Tradycyjnie wystąpił Zespół Ludowy „Olszaniacy”, w niebo zaś poleciały kolorowe balony ze spisanymi na karteczkach marzeniami osób niepełnosprawnych. Marzenia od lat są niezmienne – dotyczą miłości, przyjaźni i akceptacji.

Celem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności tych osób, pokazanie ich zdolności artystycznych, możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery, które muszą pokonywać oraz propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii. To również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji, negatywnym stereotypom i uprzedzeniom. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

/mn/

Poprzedni artykułKwiaty na cmentarzu Armii Radzieckiej, kwiaty w Miejscu Pamięci Bohaterów i Męczenników za Sprawę Polską
Następny artykułŻarów: odmieniają okolice ulicy Zamkowej i Sportowej