Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: odmieniają okolice ulicy Zamkowej i Sportowej

Żarów: odmieniają okolice ulicy Zamkowej i Sportowej

0

Zagospodarowanie terenów przy budynku żarowskiego Urzędu Miejskiego oraz budynku OSP to trzecie zadanie realizowane w ramach dużego projektu rewitalizacyjnego, współfinansowanego ze środków unijnych.

Dwa pierwsze zadania obejmowały przebudowę dróg na terenie miasta oraz trwający jeszcze remont boiska sportowego. Kilka dni temu burmistrz Żarowa podpisał umowy na realizację kolejnych inwestycji. – Są to już kolejne zadania realizowane w ramach dofinansowanego projektu. W pierwszym etapie teren ulicy Zamkowej i Sportowej został zrewitalizowany poprzez remont nawierzchni drogowych. W tym etapie, który już się rozpoczął zagospodarowane zostaną tereny przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakres zadania dotyczący zmiany zagospodarowania terenu przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie będzie obejmował remont wraz z przebudową powierzchni utwardzonych z rozbudową istniejącego parkingu wraz z odwodnieniem oraz wycinkę drzew w niezbędnym zakresie i nowe nasadzenia. W ramach zadania obejmującego zmianę zagospodarowania terenu przy budynku OSP w Żarowie wykonany zostanie remont wraz z przebudową powierzchni utwardzonych z rozbudową placu manewrowego i niezbędnym odwodnieniem, demontaż części ogrodzenia, demontaż starej wiaty i wykonanie nowych wiat. Łączny koszt tych etapów inwestycji to kwota 1.340.958,30 złotych. Zakończenie tych dwóch zadań, zgodnie z podpisaną umową przewidziane zostało pod koniec wakacji.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków budżetu państwa. Całkowity koszt projektu, w ramach którego również zagospodarowane zostaną tereny przy ul. Zamkowej i OSP w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych. Przyznane dofinansowanie to kwota 3 867 257,09 złotych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułBalony z marzeniami poleciały do nieba [FOTO]
Następny artykułZbliża się finał Kilometrów Dobra. Zebrano już blisko 11 tys. złotych!