Strona główna 0_Slider Wracają pociągi do Skalnego Miasta. Czesi szykują się na tłumy odwiedzających

Wracają pociągi do Skalnego Miasta. Czesi szykują się na tłumy odwiedzających

1

Tuż za polską granicą znajduje się kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Malownicze krajobrazy, wraz z licznymi ścieżkami turystycznymi i wspinaczkowymi nieustanne przyciągają do czeskiego Skalnego Miasta tłumy odwiedzających, w tym mieszkańców Świdnicy i powiatu. Wraz ze zbliżającym się długim weekendem Czesi szykują się na oblężenie, a Koleje Dolnośląskie wznawiają połączenie do Teplic nad Metują oraz Adršpachu.

fot. Jan Mehlich/CC BY-SA

Pociągi między Wrocławiem a Skalnym Miastem ruszą już w sobotę, 27 kwietnia i wzorem poprzedniego sezonu będą kursować przez całe wakacje. W drodze do Czech, szynobusy jeżdżące na trasie D28 zatrzymają się także na stacjach kolejowych leżących na terenie powiatu świdnickiego – w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach.

Odjazdy bezpośredniego pociągu w kierunku Czech: z Żarowa o godzinie 7.22, z Jaworzyny Śląskiej o 7.27, ze Świebodzic o 7.35. Powrót bezpośrednim pociągiem: do Świebodzic o godzinie 20.29, do Jaworzyny o 20.36, do Żarowa o 20.41.

Za przejazd w jedną stronę z Żarowa do Adršpachu trzeba będzie zapłacić 17 złotych, z Jaworzyny Śląskiej – 15 złotych, zaś ze Świebodzic – 14 złotych. Z 50% zniżki mogą skorzystać dzieci do lat 15, natomiast dzieci do lat 6 mogą jechać bezpłatnie.

Także w ten weekend wznowione zostanie połączenie kolejowe na innej, lubianej przez turystów trasie – do Trutnova, będącego miastem partnerskim Świdnicy.

Ze szczegółowym rozkładem można się zapoznać na stronie Kolei Dolnośląskich.

Czesi szykują dodatkowe parkingi
Spodziewając się, że zdecydowana większość gości z Polski dotrze do Skalnego Miasta samochodami, przedstawiciele Parku Krajobrazowego Broumovsko informują o przygotowaniu dodatkowych placów postojowych dla odwiedzających. Apelują przy tym o korzystanie wyłącznie z wyznaczonych miejsc parkingowych.

W rejonie Teplic oraz Adršpachu można spodziewać się też wzmożonej obecności służb porządkowych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRadni PiS o oficjalnych uroczystościach na cmentarzu radzieckim: „co najmniej niestosowne”
Następny artykułZałogi gotowe do startu. Dziś rusza 47. Rajd Świdnicki-Krause! [FOTO]