Strona główna 0_Slider Remontują dziurawą Spacerową

Remontują dziurawą Spacerową [FOTO]

4

Trwają prace przy układaniu nowej nawierzchni na ulicy Spacerowej. Dotychczas przejazd nią był prawdziwą zmorą kierowców próbujących dotrzeć m.in. w okolice centrum przesiadkowego.

Spacerowa znalazła się w gronie kilku świdnickich ulic, które w tym roku doczekają się ułożenia nowej warstwy ścieralnej. Oprócz niej, wymiana nawierzchni zostanie przeprowadzona na ulicy Traugutta oraz Jodłowej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez świdnicki magistrat pod koniec marca, remonty cząstkowe zostaną przeprowadzone na następujących ulicach: Langiewicza, Kunic, Prądzyńskiego, Plater, Marcinkowskiego, Korczaka, Westerplatte, Kraszowicka, skrzyżowanie Ks. Bolka – Łukasińskiego, skrzyżowanie Ofiar Oświęcimskich – Sybiraków, Mała, Kolejowa, Rolnicza, Witosa, Częstochowska, Ząbka, Henryka Brodatego, Kazimierza Odnowiciela. Zakres „łatania” dziur różni się w poszczególnych przypadkach.

Pozimowe remonty ulic zakończą się na przełomie kwietnia i maja. W ramach trzyletniej umowy wykonuje je Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Na pozimowy remont ulic o nawierzchni asfaltowej wydamy w tym roku od 60 do 80 tys. zł – wyliczała Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPróbował sprzedać na opał trujące odpady
Następny artykułMistrz pięknej mowy