Strona główna Wydarzenia Świdnica Mistrz pięknej mowy

Mistrz pięknej mowy

0

Po raz drugi w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego został zorganizowany  Ogólnopolski Konkurs Retoryczny. Kacper Grzęda, Przewodniczący III LO w Świdnicy znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych mówców w Polsce.

Konkursowe zmagania poprzedziły spotkania i warsztaty, dzięki którym uczeń ze Świdnicy mógł zdobyć oratorskie doświadczenie, poznać techniki konstrukcji wystąpień, poćwiczyć pod okiem trenerów. W niedzielę, 15 kwietnia, wygłosił przygotowane przez siebie przemówienie na temat najistotniejszego wynalazku XXI wieku. Zadanie było o tyle trudne, że na jego wykonanie miał bardzo mało czasu, a tu trzeba się było wykazać wieloma umiejętnościami, nie tylko sprawnością językową, oryginalnością, ale i odpornością psychiczną na stres i presję czasu, wszyscy bowiem uczestnicy występowali w świetle kamer, w otoczeniu telewizji, radia i prasy, w monumentalnej sali im. Rudniewa.

Kacper Grzęda wprawdzie nie wyjechał z Warszawy z główną nagrodą, ale znalazł się w elitarnym gronie. Jurorzy podkreślali, że wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, mogą być zatem dumni, bowiem należą do elitarnego grona.

/Źródło III LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułRemontują dziurawą Spacerową [FOTO]
Następny artykułWysoka porażka na zakończenie przygody z I ligą! [VIDEO]