Strona główna 0_Slider Próbował sprzedać na opał trujące odpady

Próbował sprzedać na opał trujące odpady

1

Drewno odpadowe mieszane z płytami meblowymi próbował na ogólnopolskim portalu ogłoszeniowym sprzedać na opał mieszkaniec Świdnicy. Oferował duże ilości. Sprzedaż została zablokowana.

O ofercie sprzedaży na opał zawierające szkodliwe substancje materiałów zaalarmował jeden z czytelników Swidnica24.pl. Spalanie płyt meblowych jest zakazane, a ich wykorzystanie w piecu może kosztować nawet 5 tysięcy złotych grzywny.

Po interwencji Swidnica24.pl błyskawicznie zareagowała Straż Miejska. – W nawiązaniu do przekazanej informacji dotyczącej sprzedaży na portalu OLX drewna opałowego pochodzącego z rozbiórki mebli, informuję, że przeprowadzono rozmowę telefoniczną z autorem ogłoszenia. Poinformowano go, iż materiał taki jest odpadem i nie można go wykorzystywać jako opału. Przekazano również informację o trybie postępowania z tego typu odpadami. Nakazano usunięcie ogłoszenia, co też zostało wykonane – poinformował Edward Świątkowski, Kierownik Referatu Służby Patrolowej Straży Miejskiej w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułKartki wielkanocne podopiecznych MDK nagrodzone
Następny artykułRemontują dziurawą Spacerową [FOTO]