Strona główna 0_Slider Remont na stacji Świdnica Miasto. Fragment peronu zamknięty

Remont na stacji Świdnica Miasto. Fragment peronu zamknięty [FOTO]

1

Do 20 kwietnia powinny zakończyć się prace prowadzone na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe na terenie stacji Świdnica Miasto. Chociaż na czas robót zajęta została część peronu, podróżni nie mają co liczyć na jego renowację lub przebudowę. Kolejarze ograniczą się do wymiany torowiska.

1 kwietnia rozpoczęte zostały prace związane z naprawą torowiska na długości 600 metrów. Wymieniane są podkłady oraz szyny – mówi Bohdan Ząbek z PKP PLK. Jak dodaje, pomimo wygrodzenia części peronu podróżni nie powinni napotkać żadnych problemów przy poruszaniu się po stacji. Roboty mają zakończyć przez świętami wielkanocnymi.

Na razie nie ma większych szans na przeprowadzenie remontu samych peronów przy dworcu Świdnica Miasto. O wykonanie przebudowy kilkukrotnie apelowali pasażerowie, którzy wskazywali m.in. na miejscami zapadniętą nawierzchnię, a także niewielką wysokość kolejowych platform, co ma utrudniać wsiadanie do pociągów osobom niepełnosprawnym, z wózkami lub dużymi bagażami.

W ramach prac zleconych firmie DOLKOM wykonany ma zostać także remont torowiska linii kolejowej nr 137, między Jaworzyną Śląską a Świdnicą, na odcinku o długości około 1,8 km.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKontrola posmogowa w Jaworzynie Śląskiej. Sprawdź stan swoich płuc!
Następny artykułKolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość