Strona główna 0_Slider Remont „modliszówki” ruszy później z powodu rajdu

Remont „modliszówki” ruszy później z powodu rajdu

5

Nie 24 kwietnia, jak wcześniej planowano, a 6 maja rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. Kierowcy będą mogli korzystać z dotychczasowej organizacji ruchu ciut dłużej.

Jak tłumaczy Jacek Dwilewicz, kierownik robót ze spółki Polbud-Pomorze będącej wykonawcą drogowej inwestycji, wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu i objazdów dla zmotoryzowanych zostało przesunięte w związku ze zbliżającym się Rajdem Świdnickim – Krauze. Rajdowa impreza odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia.

Przypomnijmy, wyczekiwana przez kierowców przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 obejmie 11-kilometrowy odcinek od ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do Starego Julianowa pod Wałbrzychem. Po zakończeniu wartej blisko 31 mln złotych inwestycji, kierowcy mają zyskać wygodniejszą i bezpieczniejszą drogę. Wzdłuż wojewódzkiej trasy powstanie też nowa droga rowerowa.

W pierwszej kolejności remontowany będzie odcinek “modliszówki” od skrzyżowania ulicy Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911 D (kier. Witoszów Dolny). Prace na tym etapie potrwają około 5 miesięcy, podczas których wspomniany odcinek będzie zamknięty dla ruchu.

/mn/

Poprzedni artykułMieszkańcy skarżą się na remont Siostrzanej. „Szykuje się parkingowy paraliż”
Następny artykułRaj na ziemi. O zieleni parku w Żarowie