Strona główna 0_Slider Przemysłowa Majówka pod parą i w folwarku

Przemysłowa Majówka pod parą i w folwarku

0

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska serdecznie zaprasza na największą w Polsce Majówkę Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego. W tym roku odbędzie się ona w czterech obiektach równocześnie: Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, zabytkowym Młynie Hilberta w Dzierżoniowie, Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich oraz Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach. – Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na Majówkę to właśnie go odkryliście – zapewniają organizatorzy.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza już po raz dwunasty na Kolejową Majówkę. Zabytkowy tabor, makiety kolejowe, przejażdżki, nowe ekspozycje, sala zabaw z Tomkiem i jego przyjaciółmi. Muzeum zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

W trakcie Majówki organizowane będą będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27.04.2019 do 5.05.2019.

Dla odwiedzających turystów przygotowaliśmy wiele niespodzianek: przejażdżki, zwiedzanie, prezentacje Warszawy drezyny M20, dla najmłodszych strefa zabaw Tomka i przyjaciół, noclegi w wagonach sypialnych oraz kolejowe kulinaria w Kolejowe Bistro.

Na terenie dawnego, renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich, w powstającym Folwarku – przyszłym Muzeum Technik Rolniczych, będzie można poczuć jak pachnie maj na wsi i spędzić ten czas w bliskości z naturą. Zaprezentowana zostanie historia, bogactwo i dorobek jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska – rolnictwa. Podczas Majówki w Folwarku będzie można odpocząć na łonie natury, zjeść naturalne produkty, zwiedzić kolekcję zabytkowych maszyn oraz oglądać pokazy traktorów.

Majówka potrwa od 1-3 maj 2019 r. w godzinach od 10.00-18.00.

Bilety w przedsprzedaży dostępne online.

/Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska, opr. mn/

Poprzedni artykułAmbasador ChRL zwiedził Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” i Kościół Pokoju
Następny artykułPrzebudowa Chłopskiej rozpoczęta