Strona główna Wydarzenia Świdnica Przebudowa Chłopskiej rozpoczęta

Przebudowa Chłopskiej rozpoczęta

0

Po latach mieszkańcy ulicy Chłopskiej w świdnickiej dzielnicy Kraszowice doczekali się modernizacji części drogi gruntowej. Prace wykonuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane STA-DAR Dariusz Stańczyk ze Świebodzic.

Obietnice w sprawie remontu składała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. W marcu 2017 roku, podczas spotkania z mieszkańcami Kraszowic zapewniała, że Chłopska zostanie gruntownie wyremontowana. – Czekaliście już tyle lat, to jeszcze jeden rok wytrzymacie – przekonywała Moskal-Słaniewska.

W 2018 roku miasto zdołało przygotować projekt przebudowy oraz zakończyć przejęcie części gruntów i wypłacić odszkodowania Skarbowi Państwa.

W tym roku został ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Swoje oferty złożyły 4 firmy i konsorcja. Wszystkie chcą wykonać zadanie za cenę mieszczącą się w granicach przewidzianych przez miasto. W budżecie na Chłopską zarezerwowano 1,3 miliona złotych. Najtańsza oferta to milion 37 tysięcy złotych i ta właśnie została wybrana.

Chłopska, a właściwie blisko 300-metrowy odcinek zaczynający się przy skrzyżowaniu z Kraszowicką i prowadzący w stronę krzyżówki z ulicą Poprzeczną, ma zyskać przede wszystkim nową nawierzchnię jezdni o szerokości 4,5 metra. W planach jest także chodnik od strony budynków mieszkalnych oraz 41 miejsc parkingowych. Dodatkowo, z uwagi na „nieprzejezdny dalszy odcinek Chłopskiej”, na krańcu remontowanego fragmentu miałaby zostać wybudowany plac do zawracania. Projekt uwzględnia także budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Zgodnie z warunkami przetargu, zadanie powinno zostać wykonane do 31 października 2019 roku.

/red./

Zdjęcia Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Poprzedni artykułPrzemysłowa Majówka pod parą i w folwarku
Następny artykułSkradziono rower