Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Ambasador ChRL zwiedził Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” i Kościół Pokoju

Ambasador ChRL zwiedził Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” i Kościół Pokoju

0

Liu Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, podczas dwudniowej wizyty na Dolnym Śląsku  zawitał do Jaworzyny Śląskiej i Świdnicy.

W planach dolnośląskiej wizyty ambasadora znalazło się m.in. spotkanie z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim, wojewodą Pawłem Hreniakiem oraz przewodniczącym sejmiku Andrzejem Jarochem. Chińską delegację zaproszono także do uczestnictwa w seminarium biznesowym dedykowanym firmom zainteresowanym polsko-chińską współpracą, a także do odwiedzin w kilku przedsiębiorstwach funkcjonujących na Dolnym Śląsku.

W środę ambasador Liu Guangyuan zawitał do Jaworzyny Śląskiej. W spotkaniu ze strony gminy udział wzięli burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, jego zastępca Marek Zawisza oraz prezesi ZPS „Karolina” – Józef Dziedzic oraz Grzegorz Mechla. Obecni byli także przedstawiciele Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej oraz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wizyta była okazją do zwiedzenia Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina”, jak również do zaprezentowania Jaworzyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Na zakończenie przedstawiciele gminy wręczyli przedstawicielom Chińskiej Republiki Ludowej upominki związane z Gminą Jaworzyna Śląska.

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej wraz ze swoją małżonką dzisiejszego popołudnia odwiedził także świdnicki Kościół Pokoju. Nie tylko zapoznał się z historią zabytku wpisanego na światową listę Unesco opowiedzianą przez dra. Stephana Aderholda, ale również wysłuchał koncertu w wykonaniu kantora kościoła Macieja Batora. Ambasador, jak i towarzyszące mu osoby były pod dużym wrażeniem świdnickiej świątyni.

Fot. Lucyna Żak

/UG Jaworzyna Śląska, Kościół Pokoju, opr. mn/

Poprzedni artykuł60-letni kierowca wydmuchał 2 promile
Następny artykułPrzemysłowa Majówka pod parą i w folwarku