Strona główna 0_Slider Oburzeni nauczyciele piszą list otwarty do biskupa Deca

Oburzeni nauczyciele piszą list otwarty do biskupa Deca

32

Świdniccy nauczyciele, którzy od 8 kwietnia prowadzą strajk, domagając się wyższej płacy, są oburzeni słowami biskupa świdnickiego Ignacego Deca.  Ordynariusz diecezji świdnickiej  podczas mszy św. w Wielki Czwartek w katedrze miał wypowiedzieć słowa, które nauczyciele uznali za krzywdzące.

Biskup miał m.in. przywołać postać pedagoga i pisarza Janusza Korczaka, który zginął wraz ze swoimi podopiecznymi w obozie zagłady w Treblince.

O komentarz do listu nauczycieli zwróciliśmy się do rzecznika Kurii świdnickiej. Czekamy na odpowiedź.

List otwarty strajkujących nauczycieli

do Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca

Księże Biskupie,

w nawiązaniu do kazania wygłoszonego w Katedrze Świdnickiej w Wielki Czwartek 18.04.2019r. wyrażamy swoje oburzenie postawą Jego Eminencji w stosunku do strajkujących nauczycieli.

Okres Triduum Paschalnego to czas głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa, pokorą i miłością bliźniego, a nie wyrażania swoich poglądów politycznych. Sugerowanie parafianom jakoby nauczyciele nie wywiązują się ze swojej misji i nie trwają przy swoich uczniach do końca jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące tę grupę zawodową, która – jak żadna inna – poświęca się ich edukacji i wspiera w wychowaniu.

Nie przystoi Biskupowi w tym okresie skłócanie społeczeństwa ze sobą poprzez przywoływanie na mszy bolesnych, nawiązujących do tragicznych przykładów z naszej historii, a tym samym nieadekwatnych do obecnej sytuacji społecznej.

Strajkujące grono pedagogiczne

/O publikację prosili nauczyciele z SP nr 4 w Świdnicy/

Poprzedni artykułKaretka uszkodzona po zderzeniu ze słupkiem [FOTO]
Następny artykułPogorzelcy z Milikowic potrzebują pomocy