Strona główna 0_Slider Egzamin gimnazjalny po raz ostatni w historii. Dzisiaj część językowa

Egzamin gimnazjalny po raz ostatni w historii. Dzisiaj część językowa [FOTO]

0

Piątek jest ostatnim dniem egzaminacyjnego maratonu dla uczniów szkół gimnazjalnych. Jest to zarazem ostatni taki egzamin, bowiem gimnazja znikają z polskiego systemu oświaty. Chociaż testy odbywają się w cieniu nauczycielskiego strajku, nie miał on większego wpływu na przebieg egzaminów gimnazjalnych.

Gimnazjaliści z SP6 przed testem językowym

Po języku polskim, wiedzy o społeczeństwie i historii, naukach przyrodniczych oraz matematyce, przyszła pora na testy z języków obcych. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o 9.00, natomiast z poziomem rozszerzonym gimnazjaliści zmierzą się o godzinie 11.00.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 14 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (21 czerwca).

Zobacz arkusz z matematyki.

Zobacz arkusz z przedmiotów przyrodniczych.

Zobacz arkusz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

Zobacz arkusz z języka polskiego.

Z uwagi na trwający od poniedziałku strajk nauczycieli, przy organizacji egzaminów dyrektorzy szkół musieli się posiłkować  pomocą pedagogów ze szkół niepublicznych, a także katechetów i księży. Największe wyzwanie stanowił egzamin językowy. Ze względu na zadania ze słuchu nie może być przeprowadzony w salach gimnastycznych, a to zmusza do rozdzielenia uczniów na mniejsze grupy. Automatycznie potrzebna jest większa liczba komisji.

Jeszcze 9 kwietnia zagrożone było przeprowadzenie egzaminów językowych w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. W czwartek dyrektorki obu placówek zapewniły jednak, że egzaminy się odbędą. Także w innych szkołach powiatu nie zaistniało zagrożenie dla przeprowadzenia testów językowych.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZaginęła Lija [Aktualizacja]
Następny artykułBezpłatne badania i warsztaty wielkanocne w Galerii Świdnickiej