Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego, koncerty, sportowe emocje podczas meczu piłki ręcznej, dzień otwarty w świdnickim schronisku dla zwierząt, a może wybór zdrowych produktów i pięknego rękodzieła od lokalnych producentów podczas Targu Ziemi w Kraskowie? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Strzegom Spring Open (sobota-niedziela)

Blisko 250 zawodników z 21 krajów, w tym także z Chin, Japonii i USA, ponad 350 koni, a do rozegrania aż 11 międzynarodowych i krajowych konkursów. Ruszyły zawody Strzegom Spring Open. Wśród uczestników zobaczymy m.in. Jana Kamińskiego, aktualnego mistrza Polski.

Weekendowe zmagania będą mocnym otwarciem sezonu WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), nazywanego także jeździeckim triatlonem. To jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Para koń-jeździec ma do pokonania trzy próby: pełną harmonii i piękna próbę ujeżdżenia, trzymający w napięciu bieg z przeszkodami, czyli cross oraz wymagający precyzji konkurs skoków przez przeszkody.

Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu. Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne, a na dzieci czekają bezpłatne przejażdżki na kucykach. Program dostępny jest na stronie zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl

Dzień Otwarty II LO w Świdnicy (sobota)

Wkrótce uczniowie staną przed decyzją o wyborze dalszej drogi kształcenia. Co proponują potencjalnym kandydatom świdnickie szkoły średnie? Najlepiej przekonać się na własne oczy. W sobotę, w godzinach 10.00-13.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędzie się dzień otwarty.

Dzień Świadomości Autyzmu w Galerii Świdnickiej (sobota)

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Natomiast kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji Zespół Szkół Specjalnych Świdnica oraz Stowarzyszenie Bliżej Ciebie zapraszają na wydarzenie mające na celu poszerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz integrację osób z autyzmem ze społecznością lokalną.

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia w godzinach 12-14, czekać będą gry i zabawy dla dzieci, spotkanie z sympatycznymi pieskami – terapeutami, upominki i słodki poczęstunek.

W punkcie konsultacyjnym można będzie uzyskać informacje dotyczące: autyzmu, wsparcia psycho-pedagogicznego, Zespołu Szkół Specjalnych – placówki, która udziela pełnego wsparcia dla dzieci dotkniętych autyzmem i ich rodzin – organizując następujące formy pomocy: WWRD, przedszkole, szkoła, WTZ.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego z Rider Świdnica (sobota)

Stowarzyszenie motocyklowe Rider Świdnica zaprasza na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. W sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się msza w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ulicy Prądzyńskiego w Świdnicy. Po nabożeństwie odbędzie się przejazd do Zagórza Śląskiego, gdzie spalona zostanie Marzanna.

Piłka ręczna: ŚKPR Świdnica – ASPR Zawadzkie (sobota)

Mecz 20. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn: ŚKPR Świdnica – ASPR Zawadzkie (sobota, 6 kwietnia, godz. 18.00, hala Zawiszów).

Świdnicki Przegląd Muzyczny Truskawka (sobota)

Świdnicki Przegląd Muzyczny Truskawka to impreza, która rozwija się od 30 lat, a jej głównym celem jest wsparcie lokalnych zespołów. W sobotę, 6 kwietnia zagrają:

ILUMINATOR [funk]
Wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada do prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Jak każdy, zaczynali od grania coverów a teraz prezentują autorski materiał. Skład: Daniel Jarząbek (bas), Mateusz Dudzic (wokal), Adrian Jarząbek (perkusja), Łukasz Drożdż (gitara).

JOHNNY TRZY PALCE [alt country]
Zwyciężyli na Truskawce 2012 a parę lat później wydali płytę “Wszystko będzie dobrze” (2015). I chyba tak jest! Mimo dosadnych tekstów (a może dzięki nim?) potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce. Skład: Michał Moskal (gitara akustyczna, wokal), Michał Kumięga (gitara elektryczna, wokal), Konrad Żemojcin (banjo, mandolina, harmonijka), Bartek Łysionek (gitara basowa), Adam Radecki (perkusja).

TOXIDE [hard rock]
Zespół powstał w zeszłym roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP. Aktualnie skład uzupełnia wokalistka Aneta a basista jest poszukiwany! Skład: Artur Wojtusiak (gitara), Aneta Bałos (wokal), Radosław Duszyński (perkusja)

Giełda staroci, osobliwości i numizmatów (niedziela)

Giełda Staroci od lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już kupić nie można. Świdnicka Giełda jest jedną z trzech najstarszych w Polsce i drugą co do wielkości na Dolnym Śląsku.

Giełda odbywa się na Rynku i okolicznych ulicach od godziny 7.30 do ok. 13.00.

Kwietniowy Targ Ziemi 124 (niedziela)

Po długiej, zimowej przerwie w malowniczym Kraskowie w gminie Marcinowice znów można będzie zaopatrzyć się w zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Targ Ziemi już w niedzielę! Z listą wystawców można się zapoznać w zapowiedzi wydarzenia.

Dzień otwarty w Schronisku dla Zwierząt (niedziela)

Spotkania z fachowcami, porady, kiermasz i adopcje z wyprawkami – to tylko część programu dnia otwartego w świdnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt. 7 kwietnia pracownicy i wolontariusze zapraszają wszystkich, którym na sercu leży dobro psów, kotów i innych domowych zwierząt. Okazją jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt.

Wśród atrakcji dnia otwartego, który potrwa od godziny 12.00 do 18.00, znalazły się:

– kiermasz ciast i fantów, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę kociarni w schronisku;
– możliwość skorzystania z porad naszych partnerów akcji, fachowców w dziedzinie żywienia Waszych pupili;
– nasi wolontariusze i pracownicy, którzy odpowiedzą Wam na każde pytanie, zaznajomią z naszymi pupilami i działalnością schroniska;
– adopcje z wyprawkami przygotowanymi przez naszych partnerów.

/opr. mn/

Poprzedni artykułXVI Mistrzostwa w aerobiku rekreacyjnym za nami! [FOTO]
Następny artykułRondo nabiera kształtów. Będzie gotowe do czerwca? [FOTO]