Strona główna Sport XVI Mistrzostwa w aerobiku rekreacyjnym za nami!

XVI Mistrzostwa w aerobiku rekreacyjnym za nami! [FOTO]

0

Siła, rozciągliwość, kondycja i poczucie rytmu to klucz do sukcesu w kolejnej edycji mistrzostw w aerobiku rekreacyjnym. Na starcie imprezy zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy oraz Joannę Pijanowską stanęło aż 21 zespołów z całego powiatu! 

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych rywalizowały w drużynach trzy, cztero i sześcioosobowych. O medale młodzi sportowcy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych. W trójkach i szóstkach wystąpili uczniowie z klasy siódmej i ósmej, natomiast czwórki składały się z klas 4-6.

Najważniejsza była dobra zabawa 

Młodzi gimnastycy oceniani byli przez Zofię Zdebiak, która na co dzień sędziuje zmagania w akrobatyce sportowej oraz dwie tancerki: Małgorzatę Włosińską i Paulinę Walczewską – Podczas mistrzostw oceniane są elementy obowiązkowe: pompki, brzuszki, pajace, element równoważny, a także zmiany zespołu, jego synchroniczna praca i wrażenia artystyczne – opowiada jedna z organizatorek Joanna Pijanowska. Poza rywalizacją sportową liczyła się dobra zabawa – Aerobik to ćwiczenia, które sprawiają dzieciom w różnym wieku wiele frajdy. Przy muzyce poprawiają swoją ogólną sprawność, koordynację, siłę mięśni, a także samopoczucie – dodaję Pijanowska. Każdy z uczestników został nagrodzony słodkim podarunkiem, a zespoły z  „pierwszej trójki” otrzymały także puchary i medale.

W zawodach udział wzięło dwadzieścia jeden zespołów ze szkół podstawowych. Poza świdnickimi placówkami edukacyjnymi na parkiecie Hali Zawiszów wystąpiły również dzieci z Lutomi Dolnej i Żarowa.

Szczegółowe wyniki:

Zespoły czteroosobowe:

  1. SP Żarów
  2. SP 6 Świdnica
  3. SP Lutomia Dolna

Zespoły trzyosobowe:

  1. SP Lutomia Dolna
  2. SP Żarów
  3. SP 6 Świdnica

Zespoły sześcioosobowe:

  1. SP Lutomia Dolna
  2. SP 2 Świdnica
  3. SP 6 Świdnica

Tekst: Artur Ciachowski

Fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułGminy szykują się do szkolnego strajku [INFORMACJE]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń