Strona główna 0_Slider Sołtysi świętowali. Rekordzista rządzi od 39 lat!

Sołtysi świętowali. Rekordzista rządzi od 39 lat! [FOTO]

0

Były drobne upominki, gratulacje i życzenia. W sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbyło się uroczyste zebranie z udziałem nowo wybranych sołtysów, które zbiegło się w czasie z obchodzonym 11 marca ogólnopolskim Dniem Sołtysa.

Przypomnijmy, od początku lutego w 33 sołectwach gminy Świdnica trwały wybory sołtysów i członków rad sołeckich na nową, 5-letnią kadencję. Zmiany nastąpiły w 11 sołectwach: Pogorzale, Wilkowie, Bojanicach, Miłochowie, Boleścinie, Krzyżowej, Mokrzeszowie, Lubachowie,  Bystrzycy Dolnej, Burkatowie oraz Lutomi Górnej. Największą frekwencję wyborczą odnotowano w Pankowie (34%), Sulisławicach (34%), w Niegoszowie (33%) i Pogorzale (33%), a najniższą w Wilkowie (8%) i w Słotwinie (8%).

Praca sołtysa nie jest łatwa. To praca bezpośrednio z ludźmi, którzy mają swoje oczekiwania, a nie wszystkie prośby da się zrealizować – mówiła wójt Teresa Mazurek podczas poniedziałkowej, uroczystej narady sołtysów. Podkreśliła przy tym, że po raz pierwszy w historii gminy stanowiska objęło więcej pań niż panów. – Dobrych ludzi wokół, dobrych pomysłów na przyszłość i ich realizacji, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i w pracy na rzecz społeczności lokalnej. Jednym słowem – wszystkiego dobrego – życzyła wszystkim sołtysom wójt Mazurek.

Wśród włodarzy wybranych na kolejną, 5-letnią kadencję znalazł się też swoisty rekordzista. Fabian Bartoszewicz już od 39 lat pełni funkcję sołtysa Witoszowa Dolnego.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJechał pomimo sądowego zakazu
Następny artykułDorota Wełyczko zwyciężczynią obozów PSS Zima 2019