Strona główna Sport Piłka nożna Dorota Wełyczko zwyciężczynią obozów PSS Zima 2019

Dorota Wełyczko zwyciężczynią obozów PSS Zima 2019

0

Zawodniczka MKS-u Polonia Świdnica – Żeńskiej Akademii Piłkarskiej została zwyciężczynią obozów Polish Soccer Skills Zima 2019! Na podstawie testów umiejętności – Soccer Skills PRO ID, Dorota Wełyczko została wybrana najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt.

Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na ufundowany przez Fundację Polish Soccer Skills wyjazd do Turynu, gdzie odbędą treningi z trenerami akademii mistrza Włoch, obejrzą mecz Serie A i zwiedzą stadiony. Zwycięzcy obozów automatycznie otrzymają też powołanie do reprezentacji Polish Soccer Skills.

 

Pierwszy raz na obóz Polish Soccer Skills pojechalam w wakacje 2016 roku i tam tak na prawdę miałam po raz pierwszy większą styczność z piłką nożną. Chciałam spróbować czegoś nowego i jak się okazało, to jest to czego szukałam przez 15 lat. Szukałam więc z mamą jakiegoś klubu i padło na Świdnicę. Rok później pojechałam na ich obóz wraz z Lidią Maciejewską i tam ostatniego dnia były testy motoryczne i takie bardziej piłkarskie. We wrześniu dotarła do nas bardzo miła niespodzianka, mianowicie dostałyśmy się do reprezentacji Polish Soccer Skills. Bardzo fajne doświadczenie, sparingi w Holandii z holenderskimi i belgijskimi drużynami oraz treningi z zagranicznymi trenerami. W wakacje 2018 roku pojechałam znowu na obóz tym razem sama i po raz kolejny dobrze poszły mi testy. Dostałam się kolejny raz do kadry. W maju lecę do Anglii zwiedzać stadion Manchesteru United i rozegrać sparingi. Przed feriami wpadłam na pomysł, że może warto zimą też pojechać, rozmawiałam z mamą i się udało. Ostatniego dnia standardowo testy, które tym razem poszły mi szczególnie dobrze. Niczego specjalnego się nie spodziewałam, bo w kadrze już byłam, więc cieszyłam się po prostu ze swojego progresu. Nagle dwa tygodnie po obozie dostałam informację, że testy poszły mi najlepiej ze wszystkich dziewczyn z wszystkich pięciu turnusów i jadę do Włoch, do Turynu – mówi szczęśliwa Dorota Wełyczko, zawodniczka Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. 

/MDvR/

Poprzedni artykułSołtysi świętowali. Rekordzista rządzi od 39 lat! [FOTO]
Następny artykułTłumy na koncercie z okazji Dnia Kobiet