Strona główna 0_Slider Przetarg na autobusy elektryczne ogłoszony

Przetarg na autobusy elektryczne ogłoszony

0

Świdnickie MPK ogłosiło właśnie przetarg na zakup dwóch autobusów elektrycznych objętych dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach drugiego naboru w programie priorytetowym Systemu Zielonych Inwestycji – Gepard. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z warunkami przetargu, elektrykami pojedziemy już w kwietniu 2020 roku – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. MPK Świdnica

Program pozwala aktywnym gminom i przedsiębiorstwom przewozowym pozyskać środki na dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie . Wsparcie ma formę dotacji w wysokości do 60 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia i pożyczki w wysokości do 100% różnicy pomiędzy wartością kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia a dotacją. MPK Świdnica otrzyma 2,92 mln złotych dotacji i 1,94 mln złotych niskooprocentowanej pożyczki.

Planowany przez MPK jest zakup dwóch dwunastometrowych autobusów elektrycznych, nowocześnie i komfortowo wyposażonych podobnie do specyfikacji dziewięciu Solarisów, które w lipcu ubiegłego roku rozpoczęły przewozy na terenie Świdnicy i gmin obsługiwanych. Przetarg dotyczy również zakupu dwustanowiskowej stacji ładowania typu plug-in, do długiego ładowania podczas postoju nocnego w zajezdni oraz jedną stację szybkiego ładowania typu pantograf, która ma „doładowywać” elektryki w połowie dnia ich dziennej pracy, by w ten sposób wydłużyć ich dzienny zasięg. Oba procesy ładowania odbywać się będą na terenie zajezdni MPK przy ul. Inżynierskiej.

Termin składania ofert upływa 16 kwietnia i tego dnia w samo południe powinniśmy poznać dostawcę pierwszych autobusów elektrycznych w naszym mieście – będą obsługiwały 2 linie miejskie – jedynkę i szóstkę.

/inf. MPK Świdnica/

Poprzedni artykułOlimpiady matematyczne i humanistyczne? Dla Kingi to nie problem!
Następny artykułUrodziny Delfinka, wstęp za złotówkę