Strona główna 0_Slider Pełech & Horna Duo zagrają w odnowionej sali Filharmonii Sudeckiej!

Pełech & Horna Duo zagrają w odnowionej sali Filharmonii Sudeckiej! [KONKURS]

0

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh. Znakomici muzycy wystąpią już 22 marca w odnowionej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

fot. £ukasz Giza
www.lukaszgiza.com

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu.

Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze.

fot. £ukasz Giza
www.lukaszgiza.com

Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Guitar Masters Camp w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech prowadzi w Radiu Wrocław autorską audycję muzyczną – Strefa Pełecha (wtorek godz. 22.05).

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

PEŁECH & HORNA DUO

Viva Guitarra

Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

22.03.2019, piątek, godz. 19:00

Filharmonia Sudecka, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Bilety w cenie 40 PLN (normalny), 30 PLN (ulgowy) dostępne w kasie Filharmonii Sudeckiej oraz na KupBilecik.pl

Wygraj zaproszenie na koncert!

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo w Wałbrzychu.  Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Jakie zespoły współtworzy Krzysztof Pełech? Na wiadomości zatytułowane „Koncert” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 15 marca – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej telefonicznie.

/Materiały nadesłane/

Poprzedni artykułŚwidniczanin pokonał zamarznięty Bajkał! [FOTO]
Następny artykułMecz piłkarski: Świdnica – Nowa Ruda [RELACJA LIVE]