Strona główna 0_Slider Miasto płaci za udział w konkursie. Branża oświetleniowa nagradza za Park Centralny

Miasto płaci za udział w konkursie. Branża oświetleniowa nagradza za Park Centralny

10

Z całą pewnością modernizowany Park Centralny w Świdnicy jest najbardziej oświetloną inwestycją w mieście. Czy najlepszą? Branża oświetleniowa nagradza, naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nie zostawiają suchej nitki. Za zgłoszenie do konkursu miasto zapłaciło.

Po zmroku jest tu jasno jak w dzień. Park rozświetla 251 latarń i 97 punktów świetlnych, które nie gasną aż do świtu. Dominuje białe światło latarń i niebiesko-fioletowe iluminacje. Wśród świdniczan zdania co do zasadności aż takiego rozświetlania parku są podzielone. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego nazwali zastosowane oświetlenie szkodliwym dla roślin, ludzi i zwierząt, o czym pisaliśmy 5 listopada 2018 roku w artykule zatytułowanym „Park Centralny jak lunapark? Oceniają pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego”.

Tymczasem branża oświetleniowa nagrodziła rozwiązania zastosowane w Parku Centralnym podczas XXVII Targów Światło w Warszawie. Laur dla najlepszej inwestycji oświetleniowej  w Polsce odebrała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska: – Bardzo cieszy ta nagroda, która jest poprzedzona merytoryczną oceną  najlepszych fachowców z branży. Estetyka tego miejsca oraz bezpieczeństwo – to zalety często podkreślane przez mieszkańców. Nagroda potwierdza także aspekty związane z oszczędzaniem energii i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań – stwierdziła z dumą.

Konkurs organizował Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Udział w konkursie jest płatny. „Uczestnik jest zobowiązany do wniesienia opłaty w wysokości 1500 zł + VATza jedno zgłoszenie (opłata obejmuje wszystkie zgłoszone inwestycje na terenie jednej gminy lub miasta)” – czytamy w regulaminie.

/asz/

Poprzedni artykułRodzaje mebli ogrodowych
Następny artykułPrzez Witoszów 108 km/h