Strona główna Wydarzenia Rodzaje mebli ogrodowych

Rodzaje mebli ogrodowych

0

Do wiosny coraz bliżej, możemy więc powoli zacząć przygotowywać się do sezonu. Osoby, które dotąd nie zajmowały się pielęgnacją swojego ogrodu, powinny szybko nadrobić zaległości. Poza nowymi sadzonkami w ogrodzie muszą znaleźć się także wytrzymałe meble ogrodowe. Podpowiadamy dzisiaj, na które z nich warto zwrócić uwagę. 

 Meble ogrodowe z drewna
Drewniane meble do ogrodu cieszą się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ drewno jako naturalny materiał świetnie komponuje się ze scenerią ogrodową. Musimy jednak wiedzieć, że taki wybór nie należy do najtańszych. Meble wykonane z drewna są stosunkowo ciężkie, dlatego niełatwo zmienić ich ustawienie. Ponadto, wymagają szczególnej pielęgnacji, w innym wypadku, ich wygląd szybko może się pogorszyć. Konieczna jest przede wszystkim impregnacja drewna. Do tego celu warto wybrać specjalistyczne środki. Niektórzy mają pewne zastrzeżenia co wygody mebli drewnianych. Z pewnością są dość twarde, a większy komfort zapewniają meble z tworzywa sztucznego.

Meble rattanowe
Meble ogrodowe z rattanu uchodzą za najbardziej reprezentatywne. Bez wątpienia nie można odmówić im elegancji oraz wygody. Znacznie lepiej sprawdzą się jednak na zadaszonym tarasie bądź w ogrodzie zimowym, gdyż nie są odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym głównie opadów deszczu. Wiąże się to zatem z koniecznością ich każdorazowego chowania pod dach, co może okazać się dość problematyczne. Lepszym wyborem będą więc meble technorattanowe, które bez problemu można ustawić na zewnątrz. Ciekawe propozycje pod tym względem znajdziemy w e-sklepie homegarden.com.pl.

Meble do ogrodu z tworzyw sztucznych
To jedno z najwygodniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, które cechuje jednocześnie przystępna cena. Zestawy tego rodzaju prezentują się bardzo gustownie, a co więcej, są odporne na wodę, wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Wszystko to sprawa, że wyróżnia je największa wytrzymałość. Nie lada zaletę stanowi także fakt, że meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych są łatwe w utrzymaniu czystości. Mimo wszystko zimą lepiej schować je pod dachem, żeby nie gromadziły wody.

Meble ogrodowe z plastiku
Takie meble będą zdecydowanie najtańsze, jednak ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia, są bowiem podatne na uszkodzenia. Niemniej, wykazują odporność na deszcz oraz promieniowanie UV. W sprzedaży dostępne są meble plastikowej o zróżnicowanej jakości. Modele w najniższych cenach produkowane są zazwyczaj masowo i lepiej ich unikać, niemniej zestawy mebli od projektantów mogą okazać się ciekawym wyborem.

W sprzedaży znajdziemy również meble metalowe oraz aluminiowe. Wybór konkretnego zestawu powinien zostać podyktowany w głównej mierze naszymi potrzebami. Lepiej jednak zainwestować nieco więcej i cieszyć się meblami ogrodowymi, które posłużą nam przez długie lata.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUrodziny Delfinka, wstęp za złotówkę
Następny artykułMiasto płaci za udział w konkursie. Branża oświetleniowa nagradza za Park Centralny